تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۱۴ نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با اعلام نتایج آزمایشات بیماران مشکوک این استان در روز ۱۶ اسفند، ۵ بیمار جدید در این استان شناسایی شد و تعداد این بیماران به ۱۴ نفر افزایش یافت.

مجید شیرانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۰۲ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در این استان شناسایی شده است که از این تعداد تاکنون جواب ۸۶ نمونه به استان اعلام شده و ۱۶ مورد هنوز اعلام نشده است.

وی ادامه داد: بر اساس جواب آزمایشات اعلام شده به استان تاکنون ابتلای ۱۴ نفر در استان به ویروس کرونا قطعی شده است.

شیرانی همچنین از ترخیص ۷۲ بیمار مشکوک در استان خبر داد و گفت: ۱۲ بیمار مشکوک جدید هنوز در بستری قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حال بیماران این استان رضایت‌بخش است، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ یک از ۱۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان  در بخش ICU بستری نشده‌اند.

شیرانی افزود: بیماران مبتلا از نقاط مختلف استان و از هر دو جنسیت زن و مرد هستند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به حدود ۷۵ کشور سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است که با استانهای اصفهان، خوزستان، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد همسایه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =