درگیری در کابل با کشته شدن مهاجمان مسلح پایان یافت

کابل - ایرنا - حادثه حمله افراد مسلح به مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در کابل، پس از 6 ساعت درگیری نیروهای امنیتی افغانستان، با کشته شدن 2 مهاجم به طور عملی پایان یافت.

«نصرت رحیمی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان ضمن اعلان این مطلب به خبرنگاران، افزود: در این حمله مسلحانه، 29 غیرنظامی کشته و 65 تن دیگر زخمی شده اند که وضع برخی از زخمی ها هم وخیم است.

رحیمی در باره تلفات نیروهای امنیتی در درگیری با مهاجمان مطلبی نگفت و شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان در مقابله با مهاجمان مشخص نیست.

مهاجمان مسلح ساعت 11 و 20 دقیقه پیش از ظهر جمعه به وقت محلی، به مراسم بیست و پنجمین سالیاد عبدالعلی مزاری رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان حمله کردند.

رهبران دولت وحدت ملی افغانستان، این حمله را به شدت محکوم کرده و آن را در راستای تضعیف وحدت ملی افغانستان دانسته اند.

اما محمدکریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح و رهبرحزب وحدت اسلامی افغانستان این حمله را مشکوک و پرسش برانگیز خوانده است.

خلیلی به رسانه های افغانستان گفته است که نیروهای امنیتی وعده تأمین امنیت این مراسم را داده بودند و اکنون هیچ نهاد پاسخگویی هم وجود ندارد که بگوید چرا، چگونه و چه کسی به مردم بی گناه و غیرنظامیان حمله کرده است.

«محمد محقق» معاون ریاست اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان هم گفته است که حمله از جنبه سیاسی، مشکوک به نظر می رسد. زیرا به باور وی، شماری از افراد از اول نمی خواستند که این برنامه برگزار شود.

گروه تکفیری و تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و طالبان در لحظات نخست حمله، مسئولیت آن را نپذیرفتند.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می کند، در توئیتی نوشت که افراد طالبان در این حمله دست نداشته اند.

این بزرگ ترین و پرتلفات ترین حمله طی ماه های اخیر در پایتخت افغانستان پس از آن به شمار می رود که دولت این کشور، داعش را شکست خورده اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =