۱۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83703888
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اسلواکی هم کرونایی شد

تهران – ایرنا - «پیتر پلگرینی» نخست‌وزیر اسلواکی روز جمعه اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور را تائید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از براتیسلاوا، نخست وزیر اسلواکی افزود ، بیمار که فردی ۵۲ ساله است با علائم خفیف از این بیماری در بیمارستان بستری شده است.

وی ادامه داد ، این فرد به تازگی به خارج از کشور سفر نکرده، اما پسرش که هیچ علائمی از کرونا را نشان نمی دهد، در ونیز بوده است.

در همین حال، انتظار می رود که موارد بیشتری از ابتلا به کرونا در اسلواکی طی روزهای آتی گزارش شود.

بیماری کرونا در اروپا از ایتالیا شایع شد. طبق جدیدترین آمار، تعداد مرگ ناشی از این بیماری در ایتالیا به ۱۴۸ نفر رسیده است و در مجموع ۳ هزار و ۸۰۰ تن در این کشور مبتلا شده اند.

چندی پیش بود که مسئولان شهر ووهان چین از شیوع ویروسی موسوم به کرونا در این شهر خبر دادند که اندک اندک به بیش از ۷۰ کشور در سراسر جهان از جمله ایران سرایت کرد.

مقام های چین که با برخی اعتراض ها در داخل مواجه شده اند، نگران خطر بازگشت دوباره ویروس به این کشور با ورود مسافران خارجی هستند.

در مجموع، بیش از ۹۸ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند و آمار مرگ و میر به ۳ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده است.

 ویروس کرونا هر روز کشورهای جدیدی را آلوده می کند. حتی کشور پادشاهی بوتان در کوه های هیمالیا اولین مورد از ابتلا به کرونا را گزارش داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در چند هفته گذشته ماسک ها، مواد ضد عفونی کننده، دستکش و وسایل محافظ در کشورهای مختلف به کالاهای کمیاب تبدیل شده است و بسیاری از کشورها دستورالعمل ممنوعیت صادرات تجهیزات پزشکی را صادر کرده اند.

قاره سیاه نیز از این ویروس در امان نمانده است به طوری که ۱۶ نفر از اعضای یک خانواده در الجزایر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این ویروس که به «کووید-۱۹» معروف است براساس پیش بینی ها تقریبا از اول فوریه (۱۱ بهمن) به تدریج مرزهای جغرافیایی را درنوردید و به کشورهای بسیاری سرایت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =