قطع فیبر نوری علت اختلال در شبکه ارتباطی گتوند

دزفول-ایرنا- رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند گفت: قطع فیبر نوری روبروی تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر در عصر پنجشنبه باعث ایجاد اختلال در خطوط تلفن ثابت و اپراتورهای همراه، اینترنت و دستگاه های کارتخوان در شهرستان گتوند شد.

مهدی جزایری  روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یک دستگاه بیل مکانیکی یکی از دستگاههای خدمات رسان که روز گذشته در حال حفاری برای شبکه تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر بود، با بی احتیاطی فیبر نوری گتوند را قطع کرد.

وی با بیان اینکه فیبر نوری حدود ساعت ۱۸ شامگاه پنج شنبه  قطع شده بود، افزود: پس از قطع شدن فیبر نوری، ۲ تیم‌ عملیاتی و نگهداری شبکه از اهواز و دزفول به منظور بررسی موضوع و رفع مشکل به محل اعزام شدند و حدود ساعت۲۳ شبکه وصل شد و هم اکنون مشکل خاصی در در شبکه ارتباطی وجود ندارد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند ضمن عذر خواهی از مردم این شهرستان از مشکل بوجود آمده در روز گذشته، گفت: قطع فیبر نوری خسارت زیادی به سیستم مخابراتی شهرستان گتوند وارد کرد که تاکنون برآورد نشده است.

وی در پایان تاکید کرد: ادارات، نهادها  و دستگاه های اجرایی برای حفاری باید با هماهنگی کمیسیون حفاری شهرستان اقدام کنند.

فیبر نوری دارای پهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی است و با آن می‌توان داده‌های تصویر، صوت و داده‌های دیگر را به‌راحتی با پهنای باند بالا تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و بالاتر انتقال داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =