ظریف: مبارزه با کرونا نیازمند همکاری منطقه‌ای و جهانی است

تهران - ایرنا- وزیر امور خارجه بر اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری و تبادل تجربیات برای ریشه‌کنی بیماری کرونا، تاکید کرد و گفت: مبارزه با این بیماری مستلزم همکاری منطقه‌ای و جهانی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ،«شیخ احمد ناصر الجابر الصباح» وزیر امور خارجه کویت صبح روز جمعه در گفت‌ و گوی تلفنی با «محمد جواد ظریف» از آمادگی کشورش برای همکاری و ارسال کمک به ایران برای مبارزه با کرونا خبرداد.

در این گفت‌ و گو وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از  پیشنهاد کویت و اعلام نیازهای فوری، مبارزه با کرونا را مستلزم همکاری منطقه ای و جهانی دانست و ضمن برشمردن اقدامات ایران در این زمینه، آمادگی کشور را برای هر گونه همکاری و تبادل تجربیات برای ریشه کنی این بیماری اعلام داشت.

ظریف در چند روز گذشته در تماس‌های تلفنی جداگانه با «جوسپ بورل» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  و «ایگنازیو کاسیس» همتای سوییسی خود آخرین وضعیت شیوع کرونا در جهان، اقدامات ایران و راه‌های جمعی مقابله با این ویروس را بررسی کرده است. 
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
«کیانوش جهانپور» رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز پنجشنبه (۱۵ اسفند) اعلام کرد تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =