حزب نتانیاهو خواستار بازشماری آرای انتخابات پارلمانی شد

تهران- ایرنا- حزب لیکود به رهبری نتانیاهو خواستار بازشماری آرای انتخابات پارلمانی در رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش بامداد جمعه روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، حزب «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که از کسب اکثریت لازم برای تشکیل کابینه در انتخابات اخیر پارلمان در فلسطین اشغالی بازماند، خواستار بازشماری آرا شد.

لیکود با ثبت شکایت رسمی از کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی خواست که ضمن بازشماری آرای انتخابات اخیر، پروتکل‌های همه محل‌های رای‌گیری را نیز بررسی کند.

حزب لیکود همچنین از این کمیته خواست که نتایج نهایی این انتخابات را منتشر نکند، اما این کمیته دقایقی بعد اقدام به انتشار نتایج نهایی کرد که تفاوتی با نتایج اعلام شده از قبل نداشت.

در انتخابات اخیر پارلمانی در فلسطین اشغالی، حزب لیکود و متحدانش شاس، اتحاد یهودیت توراتی و یمینا با کسب ۵۸ کرسی همچنان گره کور تشکیل ائتلاف اکثریت را باقی گذاشتند.

احزاب برای تشکیل ائتلاف حداکثری نیاز به حداقل ۶۱ کرسی دارند اما آرا فعلی نشان می‌دهد که این اقدام ممکن نیست؛ زیرا اتحاد چپ میانه با داشتن ۳۹ کرسی هم هنوز نتوانسته است به صورت رسمی نظر فهرست مشترک عربی و حزب اسرائیل خانه ما را برای ائتلاف حداکثری جلب کنند.

«آویگدور لیبرمن» رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» در ضربه‌ای دیگر به بنیامین نتانیاهو، حمایت خود را از قانون جلوگیری از نخست‌وزیری او اعلام و رای لازم را برای تصویب این قانون را تضمین کرد.

این قانون که از سوی «بنی گانتز» رهبر حزب «آبی و سفید» مطرح شده، حمایت ۶۲ نماینده کنست را داشت و با تایید حزب لیبرمن اکثریت لازم را به دست آورد.

نتانیاهو در واکنش به این اقدام لیبرمن، وزیر جنگ مستعفی از کابینه اش، در پیامی توئیتری نوشت: تو فقط یک دروغگوی غیرقابل اعتماد هستی یا انگیزه پنهانی داری؟

نتانیاهو در این پیام چندین ویدئو از لیبرمن متنشر کرد که گفته بود از این قانون حمایت نخواهد کرد.

«موشه یعلون» از اعضای حزب «آبی و سفید» که از وزیران پیشین نتانیاهو بوده، از پیشنهادهای ارایه شده از داخل حزب «لیکود» برای حمایت از این قانون خبر داده است.

دور سوم انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه  در حالی برگزار شد که در دو دور گذشته در ماه‌های فروردین و شهریور به علت ناتوانی رهبران حزب اکثریت در تشکیل کابینه با شکست مواجه شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =