۱۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۰:۳۹
کد خبرنگار: 2443
کد خبر: 83703468
۱ نفر

پروندهٔ خبری

مسوولان کشوری درگذشت حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفتند

تهران - ایرنا - مسوولان کشور با ارائه پیام‌هایی، درگذشت حسین شیخ الاسلام معاون اموربین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و از دیپلمات‌های با سابقه کشورمان را تسلیت گفتند.

حسین شیخ الاسلام معاون اموربین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و از دیپلمات‌های با سابقه کشور شامگاه پنجشنبه بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا دعوت حق را لبیک گفت.

بر اساس گزارش های منتشر شده، حسین شیخ الاسلام از دیپلمات‌های با سابقه و انقلابی وزارت امور خارجه بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در سن ۶۷ سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت.

به دنبال درگذشت حسین شیخ الاسلام،  مسوولان کشور با ارائه پیامهایی، درگذشت این دیپلمات‌ با سابقه کشورمان را تسلیت گفتند.

ظریف درگذشت حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی درگذشت حسین شیخ الاسلام معاون اموربین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و از دیپلمات‌های با سابقه کشورمان را تسلیت گفت.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، پیام محمد جواد ظریف به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت دوست قدیمی، برادر صادق و دلسوز و همکار ارزشمند و پیشکسوت مرحوم حسین شیخ الاسلام موجب اندوه فراوان اینجانب و تمامی دوستان و همکاران آن عزیز در وزارت امور خارجه شد. نام حسین شیخ الاسلام برای بنده همواره با دیانت، صداقت، صراحت و رفاقت همراه بوده است. مجاهدت ها و خدمات صادقانه حسین عزیز هیچگاه فراموش نخواهد شد. از خداوند قادر متعال شادی روح و علو درجات برای این یار دیرین و صبر و اجر برای همسر محترمه و فرزندان عزیز و سایر بازماندگان و همه دوستان و بستگان و همکاران ایشان طلب می کنم.

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه

پیام تسلیت دکتر ولایتی در پی درگذشت دکتر حسین شیخ الاسلام

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی، در پیامی درگذشت دکتر حسین شیخ الاسلام معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و از دیپلمات های برجسته کشورمان  را تسلیت گفت.

متن پیام دکتر ولایتی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام که سالیان بسیار زیادی در عرصه های  مختلف و از جمله در حوزه سیاست خارجی فعالیت داشته و دارای شخصیتی انقلابی، مردمی، متواضع، همراه نظام، انقلاب و رهبری بوده اند موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.  

دکتر حسین شیخ الاسلام به عنوان یکی از دیپلمات های برجسته کشورمان همواره در مسئولیت های مختلف از جمله معاونت عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دوران تصدی اینجانب، سفارت ایران در سوریه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، مشاورت وزیر امورخارجه، معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و ... نقش ارزشمند و محوری را در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب ایفاء نمودند و خدمات مهمی را به کشور عرضه کردند که همواره نام و یاد ایشان به نیکی در اذهان باقی خواهد ماند.

توفیق همکاری نزدیک از دوران وزارت امور خارجه تاکنون با دکتر شیخ الاسلام برای اینجانب وجود داشته است که شخصیتی ارزشمند، با اخلاق، متعهد، متخصص و با اخلاص بود.

اینجانب این ضایعه و مصیبت را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، همکاران و دوستان سابق ایشان در وزارت اموز خارجه و تمامی علاقه مندان این شخصیت بزرگوار و ارزشی و خانواده‌ معزز آن مرحوم تسلیت عرض نموده، از خداوند رحمان، تعالی درجات و رحمت و غفران الهی را  برای وی  و صبر و اجر برای بازماندگان مسئلت  می کنم.

علی اکبر ولایتی

پیام تسلیت حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس به مناسبت درگذشت حسین شیخ الاسلام

انّالله وانّاالیه راجعون. درگذشت ناگهانی جناب آقای شیخ الاسلام دردی جانکاه برای دوستداران ایشان و جامعه دیپلماتیک کشور بهمراه دارد. ایشان از دیپلماتهای نسل اول انقلاب بودند که عمری را در خدمت صادقانه به آرمانهای جمهوری اسلامی ایران گذراندند و با گذاشتن نام و یادی نیک به دنیای باقی شتافتند.

 پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب طی پیامی، درگذشت حسین شیخ الاسلام معاونت امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

وی در این پیام تاکید کرده است که این فرهیخته عابد عمری را در ترویج و تحکیم انقلاب اسلامی سپری کرد و کارنامه درخشان خدماتش در مجلس شورای اسلامی، سفارت جمهوری اسلامی و در حوزه وحدت امت اسلامی و تقریب بین مذاهب بخشی از افتخارات اوست که بر تارک تاریخ تا ابد خواهد درخشید.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف و  ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی این مصیبت اندوهناک را به خانواده و خاندان محترم ایشان و اصحاب تقریب و همکاران حوزه بین الملل تعزیت عرض می کنم و از خداوند رحمان برایشان صبر واجری پایدار آرزومندم.

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی، درگذشت حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت.

در پیام سعید رضا عاملی آمده است: درگذشت حسین شیخ الاسلام شخصیت موحد، الهی و دیپلمات با سابقه و انقلابی کشور را تسلیت عرض می کنم.

در ادامه پیام عاملی آمده است: مرحوم شیخ الاسلام پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در آمریکا در انجمن اسلامی دانشجویان نقش جدی و فعال در مبارزات علیه رژیم طاغوت داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف کمک به پیشرفت کشور به ایران بازگشت و با حکم شهید رجایی به وزارت امور خارجه رفت و در پایه گذاری دستگاه دیپلماسی بعد از پیروزی انقلاب نقش مهمی ایفا کرد.

در پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: او که ۱۷ سال مسوولیت معاونت سیاسی وزارت امور خارجه را بر عهده داشت همواره با آرزوی آزادی قدس شریف، مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مظلومان جهان در راستای دیپلماسی مقاومت حضور مثمر ثمر داشت و در زمان سفارت خود در سوریه نقش مهمی در حمایت از نهضت های مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس به ویژه حزب الله لبنان ایفا کرد.

عاملی در این پیام تاکید کرد: مرحوم شیخ الاسلام پس از خدمت در وزارت امور خارجه، در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تهران و مشاور رئیس مجلس خدمتگزار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در واقع یک دیپلمات انقلابی و بی ادعا بود که عمر و زندگی خود را عاشقانه وقف خدمت به کشورش کرد.

وی افزود: او همچنین در مجمع التقریب مذاهب اسلامی و ستاد بین الملل نقشه جامع علمی کشور نقش موثر و محوری داشت.

عاملی. تاکید کرد: خدمات موحدانه، خالصانه و ایثارگرانه حسین شیخ الاسلام در نظام مقدس جمهوری اسلامی موجب موفقیت های فراوانی در عرصه دیپلماسی و شکل گیری جبهه مقاومت بود و امروز نه تنها ایران بلکه تمام گروه های جهادی و مقاومت در منطقه و جهان داغدار این مصیبت هستند. او را بحق باید نماد توحید گرایی و تبعیت از ولی امر مسلمین نام نهاد.

وی در خاتمه اضافه کرد: درگذشت این دیپلمات موحد، انقلابی، متعهد و بی ادعای کشور را به خانواده مرحوم شیخ الاسلام، ملت ایران و همه ملت های نهضت های مقاومت اسلامی تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای ایشان طلب رحمت و مغفرت دارم.

تسلیت رئیس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت شیخ‌الاسلام

علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران طی پیامی در گذشت «حسین شیخ الاسلام» معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.
 
«اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون»  
 
«با نهایت تأسف و تألم خبر جانکاه درگذشت دوست و برادر عزیزم جناب آقای حسین شیخ‌الاسلام، از پیشکسوتان حوزه سیاست خارجه و دیپلمات حاذق و ارزنده کشور را دریافت نمودم.
ایشان در طول فعالیت‌های خالصانه و صادقانه خود در عرصه بین‌الملل و سیاست خارجه، با خدماتی انقلابی، دلسوزانه و مجاهدتی کم‌نظیر در برپایی جریان محور مقاومت نقشی موثر و بی بدیل در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایفا نمود که خدمات این خدمتگزار با ایمان در اقلیم سیاست، با یادی نیک در اذهان مردم شریف ایران اسلامی باقی خواهد ماند.
بدون تردید خدمات و فعالیت‌های ثمین آن عزیز بزرگوار در خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی، اندوخته‌ای ارزشمند در سرای ابدیست و بر کارنامه نورانی و حسنات آن مرحوم در دیوان عدل الهی خواهد افزود.
اینجانب این ضایعه دردناک را خدمت خانواده مکرم شیخ‌الاسلام علی‌الخصوص همسر و فرزندان آن مرحوم و کلیه همکاران محترم و سابق ایشان در دستگاه دیپلماسی کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت متعال برای آن عزیز سفر کرده به سرای باقی، علو درجات و همنشینی با ابرار و نیکان مسألت می‌نمایم».

پیام تسلیت رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پی درگذشت دکتر حسین شیخ الاسلام 

ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در پیامی درگذشت دکتر حسین شیخ الاسلام عضو شورای عالی این سازمان را تسلیت گفت.

متن پیام دکتر ابراهیمی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون 
خبر درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام که سال‌های متمادی در عرصه‌های مختلف از جمله در شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منشأ خدمات ارزشمندی در حوزه روابط بین‌الملل بود، موجب تأثر و تأسف گردید.
دکتر شیخ الاسلام به عنوان شخصیتی متعهد، مؤمن و متخصص در مسئولیت‌های مختلف از جمله عضویت در شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، معاونت عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، سفارت ایران در سوریه و نمایندگی مجلس شورای اسلامی همراه صدیق انقلاب و رهبری در اعتلای ارزش‌های الهی و پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی بود.
اینجانب، مصیبت وارده را به اعضای شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سایر همکاران و خانواده ‌معزز ایشان تسلیت عرض نموده از خداوند متعال، رحمت و غفران واسعه برای وی و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت می‌کنم.

ابوذر ابراهیمی ترکمان

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

پیام تسلیت رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پی درگذشت "مهندس حسین شیخ‌الاسلام"

محمد حسین مختاری؛ ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت "جناب آقای حسین شیخ الاسلام" دیپلمات انقلابی، فعال و پیشگام جریان مقاومت و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:
انا لله و انا الیه راجعون 

خبر جانکاه درگذشت "جناب آقای حسین شیخ‌الاسلام" دیپلمات انقلابی و درخدمت آرمان‌های نظام‌ مقدس اسلامی، چهره فعال و پیشگام جریان مقاومت و حامی انتفاصه مردم مظلوم فلسطین، شخصیتی متدین و متواضع، همکار عزیز در عرصه فعالیت‌های برون مرزی از جمله معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که خدمات موثر و شایانی در حوزه سیاست خارجی در زمان مسوولیت‌هایشان ارائه نمودند، موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

سالها مجاهدت و تلاش در تحقق آرمان آزادی قدس شریف و دفاع از انتفاضه فلسطین و حمایت از مقاومت اسلامی در منطقه و فعالیت‌های تقریبی در امور بین‌الملل و کمک به گسترش همکاری‌ نهادهای علمی و دانشگاهی جهان اسلام از جمله ویژگیهای آن مرحوم بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به دوستان و آشنایان به ویژه همکاران محترم ایشان در وزارت امورخارجه، مجمع تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده معززشان، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

محمد حسین مختاری
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی 

  

پیام تسلیت سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت شیخ‌الاسلام

بهروز کمالوندی، معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی به شرح زیر در گذشت «حسین شیخ‌الاسلام»  معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

انا لله و انا الیه راجعون
با نهایت تاسف و تاثر از رحلت دوست و برادر گرامی جناب آقای حسین شیخ الاسلام مطلع شدم.
این رادمرد انقلابی مظهر تدین و ولایت‌پذیری و سخت‌کوشی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و  تا واپسین روزهای حیات پر برکت خود خدمات شایسته‌ای به کشور و جریان مقاومت چه در لبنان و چه سوریه عرضه کرده است.  
یاد و خاطره این مرد بزرگ هیچگاه فراموش نخواهد شد. بدینوسیله مراتب تسلیت خود را به رهبری معظم، خانواده محترم این فقید سعید و همه دوستان و هموطنان عزیز تقدیم می‌دارم.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد. انشالله...
بهروز کمالوندی

پیام تسلیت حسین امیرعبداللهیان

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز درگذشت حسین شیخ‌الاسلام را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت امیرعبداللهیان به این شرح است:

«تنها خداست که می ماند.
عروج ملکوتی سردار دیپلماسی مقاومت برادر عزیز مهندس حسین شیخ الاسلام را به نمایندگی از همه همکارانم در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی  (سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین) و اداره کل بین الملل مجلس شورای اسلامی صمیمانه تسلیت می گویم.  
شیخ الاسلام عزیز، "صدای رسای انقلاب اسلامی" در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود. به راستی او را باید " سردار دیپلماسی مقاومت" خواند، شهید غضنفر رکن آبادی یکی از رویش های همنشینی و همکاری با این دیپلمات فهیم، اندیشمند، ولایی، متین، متفکر، حرفه ای و انقلابی ایران اسلامی بشمار می رود.  
شیخ الاسلام عزیز تا آخرین روزهای حیات پربرکتش، به تداوم مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست قدس شریف (قبله اول مسلمین) می اندیشید و تا آخرین لحظات حیاتش برای آزادسازی قدس و حمایت از محور مقاومت طراحی و ایده پردازی می کرد.  
آخرین جلسه ما در بررسی تحولات منطقه و فلسطین، چند روز پیش، در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شد، شیخ ما، مانند همیشه، متواضعانه آمد و نشست و آخرین انتظاراتش در حمایت از مقاومت و امنیت حداکثری ایران عزیز و منطقه را تبیین کرد. سپس به اتفاق به نشست پژوهشگاه قوه قضاییه که به بررسی ابعاد حقوقی ترور سپهبد شهید سردار سلیمانی عزیز  می پرداخت رفتیم. در این جلسه ایشان به عنوان پیشکسوت ما در وزارت امورخارجه، خواستار اقدام موثر قاضی ویژه پرونده ترور سردار سلیمانی شدند.  
٤٠ سال تلاش شبانه روزی بی وقفه، صادقانه، مخلصانه، متعهدانه و ولایتمدارانه، وی را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است.
حسین امیرعبداللهیان»

پیام تسلیت دکتر خرازی در سوگ درگذشت «مرد اخلاق، صداقت و وفاداری»

«سیدکمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی نیز با صدور پیامی، درگذشت حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به مناسبت درگذشت این دیپلمات که دیشب بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت، به شرح زیر است:

بسمه تعالی

مرد اخلاق، صداقت و وفاداری به رحمت ایزدی پیوست.
حسین شیخ الاسلام اسوه صداقت و وفاداری بود. در رفتارش ضوابط اخلاقی را به درستی رعایت می‌کرد. او گرچه ممکن بود با دیگران در مسایل سیاسی اختلاف نظر داشته باشد، ولی غیبت و توهین و بدگویی در تعاملات او با دیگران جایی نداشت. او را از دوران دانشجویی در آمریکا و سپس در ایران و در مراحل مختلف زندگی پرتلاشش می‌شناختم و در وزارت امور خارجه با او همکار بودم. او هیچ وقت در فراز و نشیب زندگی و فعالیت‌های شغلی خویش دوستی، صداقت و اخلاق را از دست نداد و همچنان سرباز وفادار انقلاب ماند و عمرش را وقف تلاش در راستای سیاست خارجی جمهوری اسلامی از جمله حمایت از مستضعفان جهان کرد.
اینجانب درگذشت این دوست عزیز را به خانواده محترم ایشان و همه آشنایان و همکاران وی تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از درگاه احدیت مسئلت دارم.
سید کمال خرازی

واکنش رئیس سازمان سینمایی به درگذشت حسین شیخ الاسلام

رئیس سازمان سینمایی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر،  درگذشت حسین شیخ‌السلام را تسلیت گفت.

در متن توئیت حسین انتظامی آمده است:
 
«حسین شیخ السلام⁩ از برجسته‌ترین و شجاع‌ترین دیپلمات‌های جمهوری اسلامی بود. فعال در انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا، دانشجوی خط امام، معاون عربی آفریقایی و. ا.خ، سفیر ایران در دمشق و یار استوار مقاومت. فهیم، عمیق و استراتژیست. خلیق، فروتن و مهربان. سبکبال در ایام نورانی رجب، مسافر آخرت شد.»

پیام تسلیت رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درپی درگذشت دکتر شیخ الاسلام

«محمد مخبر» با صدور پیامی ضایعه درگذشت حسین شیخ الاسلام دیپلمات ومعاون بین الملل مجمع تقریب مذاهب و دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم 
انالله و اناالیه راجعون 
 
خبر در گذشت مرحوم جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام خدمتگزار صدیق که  از آغازین سال پیروزی انقلاب اسلامی و  از همان دوره دانشجویی در عرصه های مختلف از جمله نمایندگی مجلس شورای اسلامی، سیاست خارجی، تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت داشتند موجب تاثرو تالم گردید.   
مجاهدت ها و خدمات صادقانه  و نقش ارزشمند و محوری ایشان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بخصوص در شکل گیری جبهه مقاومت بی شک بر کسی پوشیده نیست نام و خاطره و خدماتشان در قلب و حافظه ملت شریف ایران ماندگار خواهد شد.
اینجانب این ضایعه و مصیبت را به خانواده، همکاران و علاقمندان ایشان  تسلیت عرض نموده واز درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم  رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می‌نمایم.
محمد مخبر
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

پیام جبهه عمل اسلامی لبنان در پی در گذشت حسین شیخ الاسلام

جبهه عمل اسلامی لبنان نیز در پیامی درگذشت حسین شیخ الاسلام تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

جبهه عمل اسلامی لبنان درگذشت دیپلمات برجسته ایرانی، معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سفیر سابق ایران در سوریه و مشاور محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران را تسلیت می گوید.
ایشان عمر خود را وقف خدمت به اسلام و تلاش بی امان در تحقق وحدت و  تقریب بین مذاهب اسلامی و همچنین تأکید بر راه مقاومت، جهت آزادی فلسطین و کلیه سرزمینهای عربی و اسلامی اشغال شده، کرد.
شیخ الاسلام سابقه طولانی و درخشانی در حمایت از مسأله فلسطین و وحدت اسلامی به عنوان اصل اساسی بازگشت عزت و کرامت و سیادت به امت اسلامی داشت.
خداوند این عزیز درگذشته را مشمول رحمت واسعه خود کند، در بهشت برینش جای دهد و با انبیاء و صدیقین و صالحین محشور گرداند و به خانواده و دوستدارنش صبر و آرامش عنایت فرماید.
 إنّا لله و إنا إلیه راجعون، و لا حول ولا قوة إلا بالله العلی العظیم.

پیام تسلیت قائم مقام مجمع جهانی تقریب در پی درگذشت حسین شیخ الاسلام

حجت الاسلام و المسلمین «سید موسی موسوی» قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در پیامی درگذشت معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.  

متن پیام به شرح زیر است:
 
«من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم مَن قضی نحبه ومنهم من ینتظر و مابدلوا تبدیلا»
 روح ولائی مومن صادق، عابد شب و مجاهد بی ادعای روزهای سخت انقلاب اسلامی مرحوم حسین شیخ الاسلام، معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به لقای الهی و اولیای معشوقش شتافت. فقدان این گونه انسانهای وارسته و خود ساخته که در فکر و اخلاق و تلاشهای با برکت الگویی سازنده برای جامعه انقلابی ما بودند ثلمه ای جبران ناپذیر است و موجب تاثر عمیق گردید.  
 این سرباز مخلص اسلام و نظام و ولایت در هر عرصه‌ای توفیق خدمت یافت، با روح بلند و سعه‌ی صدر و تواضع و اخلاص خاصی که داشت همه را تحت تاثیر معنویت خود قرار می‌داد و با همه صلابت ویژه ای که در اعتقاد و فکر ولایی خود داشت با وسعت نظر و سعه‌ی صدر خاص محبوب همه افراد و جریان‌های درون نظام بود. ایشان هم در عرصه حساس دیپلماسی نظام و هم در راستای تقریب و وحدت جهان اسلام توفیقات کم نظیری داشت.  
 اینجانب ضمن عرض تسلیت خدمت مقام معظم رهبری - دام ظله الوارف – و خانواده ایمانی آن مرحوم و عموم ارادتمندان غفران و علو درجات ایشان را از خداوند کریم مسئلت دارم.
  «عاش سعیدا ومات سعیدا»

پیام تسلیت علی اکبر محتشمی پور 

 حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی‌پور هم بمناسبت درگذشت زنده یاد حسین شیخ الاسلام پیام تسلیتی صادر کرد.

بسمه تعالیٰ

«فَمِنهم مَن قَضیٰ نَحبَه و منهم مَن یَنتَظِر و ما بدَّلوا تَبدیلاً»  
درگذشت ناگهانی عزیز سفرکرده انقلابیمان، حاج حسین شیخ الاسلام که روحیه استکبارستیزیش، با ولای اهل بیت عصمت (ع) و تهجد و تقوا و پرهیز از غیبت و تهمت و گناه، همراه با خضوع و خشوع در برابر حق تعالیٰ و تواضع مثال زدنی در برابر خلق الله، عجین شده بود را به همسر فداکار و فرزندان بزرگوار، برادران و خواهران و همه بازماندگان و خانواده بزرگ وزارت امور خارجه و تمام یاران و همکاران، بخصوص همفکرانش و خودم تسلیت می گویم. برای من بسی دشوار است که زنده باشم و مرگ عزیزانی چون شیخ الاسلام را ببینم.
باجرأت می توان گفت با رحلت او "ثَلُم ثُلمةً".
خداوند متعال او را با پاکان و اولیائش محشور و به مصیبت زده گانش صبر و أجر عنایت فرماید.
عاشَ سعیداً و ماتَ سعیداً

 پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی
 

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ

با تاثر فراوان، درگذشت دوست عزیز و صادق و همکار ارجمند جناب آقای مهندس شیخ الاسلام را خدمت دوستان، همکاران و خانواده معزز و محترم ایشان تسلیت عرض می نمایم.

این نماینده متدین، عالم، انقلابی و پرتلاش مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیر و کارشناس برجسته وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در طول چهار دهه از عمر مبارک نظام اسلامی، همیشه و در همه جا منشا خدمات ارزشمند و ماندگار بود.

نظرات مبتنی بر دانش، عقلانیت و تجارب انباشته شده ایشان در دوران همکاری نزدیک در مجلس شورای اسلامی همیشه برای اینجانب الهام بخش بود. نقش موثر و تعیین کننده این همکار، مشاور و دوست عزیز را در "تاسیس مجمع مجالس آسیایی" با محوریت مجلس شورای اسلامی هرگز  نمی توان از یاد برد.

جایگاه برجسته و ممتاز این دیپلمات اندیشمند و خستگی ناپذیر در تحولات منطقه و افزایش اقتدار محور مقاومت و دفاع از ملت مظلوم و پیروز فلسطین بر صاحب نظران پوشیده نیست.

عزم راسخ و مراقبه او برعبادت و بندگی خداوند متعال و راز و نیاز با حضرت حق در نوافل پایان شب و فرائض اول وقت برای اینجانب و دوستان نزدیک ایشان الهام بخش و درس آموز بود.

برای خاندان محترم و متدین بویژه همسر مکرمه و فرزندان برومند ایشان از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل و برای روح بلند او علو درجات مسئلت دارم.

                                                                                                                  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =