جهان اسلام سوگوار قتل عام مسلمانان هند است

تهران- ایرنا- دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اعلام کرد: جهان اسلام اکنون سوگوار قتل عام مسلمانان مظلوم و بی یاور هند است که زیر ستم بدخواهان، پرچم اسلام را برافراشته نگه داشته اند.

 به گزارش پنجشنبه دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حجت الاسلام کاظم لطفیان در پی کشتار مسلمانان مظلوم و بی دفاع هند توسط هندوهای افراطی طی بیانیه ای اعلام کرد: تاریخ شکوهمند اسلام از آغاز تاکنون شاهد مجاهدت هایی است که آرمان ها و معارف ناب نبوی را به اقصی نقاط عالم عرضه داشته و تشنگان حقیقت را از کوثر اندیشه های نبوی سیراب نموده است.

وی افزود: در این رهگذر دشمنان ناپاک اسلام، همواره به آزار و اذیت مسلمانان روی آورده و مزاحمت های پیاپی برای آنان طراحی نموده اند. در عصر حاضر نمونه جامع این نقشه شوم جنایت های غده سرطانی رژیم پلید صهیونیستی است که مظلومان فلسطینی را به جرم مسلمانی قتل عام و یا آواره کرده است.

این بیانیه می افزاید: پشتیبانی و سکوت جهانخواران و بی توجهی دولت های اسلامی نیز ددمنشان را به سرکوب هر چه بیشتر مسلمانان تشویق نموده و هر روز شاهد ریختن خون مظلومانی هستیم که جرمشان فقط دوست داشتن خدا و عشق به رسول الله (ص) است.

" جهان اسلام اکنون سوگوار قتل عام مسلمانان مظلوم و بی یاور هند است که زیر ستم بدخواهان، پرچم اسلام عزیز را برافراشته نگه داشته تا پای جان دفاع نموده اند. این جنایت هولناک قلب میلیاردها مسلمان و دلهای آزادگان جهان را آزرده ساخته است."

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت این جنایت را که با چراغ سبز استکبار جهانی بخصوص رژیم جنایتکار صهیونیستی و سکوت دولت هند ده ها نفر را شهید و صدها نفر را زخمی کرده اند شدیدا محکوم و از مجامع بین المللی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی و نیز مسئولان کشور می خواهد در مقابل این جنایت فجیع که در سکوت ذلت بار دولت های منطقه و مجامع بین المللی رخ می دهد، موضع مناسب و اقدام کارآمد اتخاذ نمایند.

به گزارش ایرنا خشونت ها در دهلی نو از روز یکشنبه پس از آنکه معترضان به اصلاح قانون شهروندی هند اقدام به مسدود کردن خیابان در نزدیکی ایستگاه مترو جعفر آباد واقع در شمال شرق دهلی نو کردند آغاز شد.

کاپیل میشرا یک رهبر حزب حاکم بهارتیا جانتا پارتی (بی جی پی) از طرفداران این حزب خواست تا در حمایت از این اصلاحات قانون شهروندی در این منطقه حضور یابند، اما پس از اجتماع گروه زیادی از مردم که اکثر آنها چهره خود را پوشانده بودند، حامیان اصلاحات قانون شهروندی با چوب، سنگ، چاقو و اسلحه به سوی مخالفان اصلاحات قانون شهروندی هندهجوم بردند.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که این اعتراضات به سرعت به یک درگیری میان گروه های هندو و مسلمان تبدیل شده و در مواردی  پلیس دهلی نیز همراه با گروه های هندو، به جمع کردن سنگ جهت حمله به گروه های مسلمان کمک کرده اند؛ اگرچه پلیس دهلی اتهامات علیه خود را رد کرده است.

اصلاح قانون  شهروندی هند  در تاریخ  ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در این کشور به تصویب رسید. بر اساس این قانون پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود. مسئولان هند در باره علت این اقدام گفته‌اند که مسلمانان کشورهای همسایه تحت پیگرد نیستند. اما گروه های منتقد به این اصلاحات معتقدند که هدف واقعی از قوانین جدید تحت فشار قرار دادن بیشتر مسلمانان و تبعیض علیه آنان برای راضی نگاه داشتن احزاب هندو است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =