ایران و حماس بر اتخاذ رویکردی واحد درمقابله با معامله قرن توافق کردند

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و رئیس دفتر سیاسی حماس بر اتخاذ رویکردی واحد از سوی کشورهای مسلمان جهت مقابله با طرح دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن توافق کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سفارت ایران، هیات بلند پایه حماس که به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش به دعوت مقامات روس به مسکو سفر کرده است،با «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص تحولات سیاسی فلسطین بویژه بعد از رونمایی ترامپ از معامله قرن تبادل نظر و بر ضرورت تداوم «مقاومت»  بعنوان تنها راه نیل به پیروزی و تامین حقوق فلسطینیان، تاکید کردند.

در این نشست همچنین بر ضرورت اتخاذ رویکردی واحد از سوی کشورهای مسلمان جهت مقابله با این طرح امریکایی- صهیونیستی تاکید شد.

در این دیدار «هنیه» ضمن ابراز قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین، درخواست کرد تا سلام‌های گرم وی و ملت فلسطین به «حضرت آیت الله خامنه ای» مقام معظم رهبری و ملت ایران رسانده شود.

وی همچنین خواستار آن شد که سلام‌های گرم و تسلیت وی به خانواده سردار شهید سپهبد سلیمانی نیز منتقل شود.

«کاظم جلالی» نیز با تقدیر از مجاهدت‌های فلسطینیان در زمینه مقابله با رژیم صهیونیستی، بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطینی و مخالفت با طرح معامله قرن، تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha