جاده مازندران به روی استان گیلان بسته شد

نوشهر - ایرنا - فرماندار رامسر در غربی‌ترین نقطه مازندران اعلام کرد که بر اساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان که استاندار ریاست آن را بر عهده دارد، ورودی جاده مازندران از استان گیلان بسته شده است.

محمد آزاد پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :  بر اساس مصوبه این قرارگاه که وظیفه کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در استان را بر عهده دارد ، از تردد تمامی خودروهای مسافران بین دو استان مازندران و گیلان در محدود این شهرستان جلوگیری می شود.

وی گفت : روز گذشته استاندار به فرمانداران سه شهرستان غربی استان بر ضرورت کنترل ورود مسافران از گیلان به مازندران تاکید کرد و به دنبال این دستور جاده منتهی به استان گیلان از ساعت ۶ عصر امروز بر روی تردد خودروهای مسافران بسته شد و از آمد و شد تمامی خودروهای مسافران جلوگیری شده است.

آزاد افزود : قرار است این طرح تا عصر فردا جمعه ادامه داشته باشد و  در صورتی که نتیجه مورد قبول مقامات استانی قرا رگیرد به طور دائم تا رفع کامل مشکلات شیوع ویرس کرونا اجرای آن ادامه خواهد یافت.

فرماندار رامسر با بیان اینکه مازندران به عنوان ورودی استان گیلان محسوب می شود، گفت که این اقدام علاوه بر قرنطیینه شهر رامسر ، باعث جلوگیری از ورود مسافران غیر بومی به استان مازندران می شود. 

وی از همه مسافران غیر بومی از سراسر کشور خواست از تردد در این محور خودداری کنند چرا که نه تنها از عبور آنان به شهرستان رامسر جلوگیری می شود بلکه در طول مسیر هم هیچ امکاناتی برای اقامت آنان وجود  ندارد.

مازندران اگر چه یکی از استان هایی است که از دو هفته پیش کرونایی شد ، ولی اقدامات قرارگاه پدافند زیستی تاکنون تا حدود زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری کرده است.

تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران حاکیست که تا عصر امروز ابتلای ۱۲۱نفر در استان به بیماری کرونا تایید شده و بیش از ۶۰۰ بیمار مشکوک هم در مراکز درمانی بستری هستند و تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تاکنون کرونا ۱۳ قربانی در مازندران گرفت.

بر اساس این گزارش همچنین دستکم ۱۵۰ بیمار مشکوک کرونایی در استان پس از درمان از بیمارستان ها و مراکز درمانی ترخیص شدند.

گیلان  به همراه قم و تهران آلوده ترین استان های کشور به ویروس کرونا هستند به گونه ای که دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز وضعیت این استان را بحرانی توصیف کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha