عمران‌خان از سکوت در قبال وضعیت مسلمانان هند انتقاد کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان با ابراز قدردانی از اظهارات اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در محکومیت کشتار مسلمانان در هند، نسبت به صدای نه‌چندان رسای جهان اسلام در قبال این موضوع ابراز تاسف کرد.

پس از حمایت رییس جمهوری و وزیر امور خارجه پاکستان از مواضع مقام های عالی جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رسیدگی به اوضاع اخیر مسلمانان در هند، "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان نیز از بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران استقبال کرد.

وی پنجشنبه شب در یک پیام توییتری اعلام کرد: ما از رهبر عالی ایران قدردانی می‌کنیم که علیه خشونت‌ها در کشمیر و همچنین کشتار اخیر مسلمانان در هند به دست هندوهای افراطی موضع گیری کردند.

عمران خان همچنین از مواضع رییس جمهوری ترکیه نیز قدردانی کرد و افزود: متاسفانه فقط از چند گوشه جهان اسلام صدای محکومیت ظلم و ستم‌ها علیه مسلمانان هند و بحران کشمیر شنیده می‌شود. 

رییس جمهوری پاکستان نیز امروز در یک پیام توییتری گفت: ما مواضع "امام خامنه‌ای" رهبر عالی ایران در حمایت از مسلمانان هند را مورد ستایش قرار می‌دهیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی کشتار مسلمانان مظلوم هند را محکوم و تاکید کردند: دولت هند مقابل هندوهای افراطی بایستد.

به گزارش امروز دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، ایشان ضمن اعلام این که قلب مسلمانان جهان از کشتار اخیر جریحه‌دار است، خواستار توقف این فجایع شدند و دولت هند را موظف دانستند تا در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد.

به‌ گزارش ایرنا، اصلاح قانون  شهروندی هند در تاریخ  ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر ۲۰۱۹) در این کشور به تصویب رسید.

براساس این قانون پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

اصلاح قانون شهروندی باعث شکل گیری اعتراضات گسترده در سرتاسر هند شده است. معترضان معتقدند که این اصلاحات به همراه طرح ملی ثبت نام شهروندان سبب هدف قرار گرفتن مسلمانان و تبعیض علیه آنان خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =