تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در فسا سه نفر اعلام شد

شیراز-ایرنا-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: نتایج آزمایش ۲ نفر دیگر از افرادی که در این شهرستان مشکوک به کرونا ویروس جدید(کووید-۱۹) بودند، مثبت شد و هم اینک شمار مبتلایان به این ویروس در فسا به سه نفر رسید.

جلال کریمی، شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲ نفری که نتایج آزمایش آنها اخیرا مثبت اعلام شد جزو بیماران مشکوکی بودند که نشانه‌های بالینی قوی ابتلا به این بیماری داشتند و ما قبل از اعلام نتیجه آزمایش، آنها را بستری کردیم ولی با توجه به اینکه تا دریافت جواب قطعی آزمایش‌ها آنها از تهران، مدتی به طول می‌انجامید برای اینکه چیزی را از دست ندهیم، فرض را بر مثبت بودن نتایج گذاشتیم و به همین سبب درمان آنها را شروع کردیم.

وی افزود:با تلاش کادر درمانی بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) فسا هم اینک حال این بیماران مساعد است،  
کریمی ادامه داد: کلید موفقیت و مهار کرونا ویروس جدید این است که مردم تا حد امکان و برای کارهای غیرضرور از منزل خارج نشوند تا چرخه و زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان کشور چین شناسایی شد و تا کنون به ۸۴ کشور سرایت کرده، با توجه به این امر سازمان بهداشت جهانی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

از سی‌ام بهمن‌ماه تا امروز (پانزدهم اسفند۹۸) بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ابتلای قطعی سه هزار و ۵۱۳ نفر به کووید۱۹ در کشورمان تایید شده است.استان‌های تهران، گیلان، قم، اصفهان و مرکزی بیشترین موارد ابتلا به کووید۱۹ را داشته‌اند. وضعیت بهبود یافتگان مبتلا به کووید۱۹ در ایران رو به افزایش است به گونه‌ای که تا کنون ۷۳۹ نفر از مبتلایان، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. تا امروز نیز ۱۰۷ نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =