عوارض ارزش‌ افزوده دهیاری‌ها برای اشتغال روستایی حذف شد

تهران - ایرنا - کمیسیون تلفیق در اصلاح لایحه بودجه ۹۹، پیشنهاد اختصاص ۱۰ درصد عوارض ارزش افزوده دهیاری برای اشتغالزایی در روستاها را حذف کرد.

تبصره ۱۸ یکی از تبصره‌های مهم در لایحه بودجه هر سال است و در آن سیاست‌های اشتغال مشخص می‌شود. در بند یک این تبصره بر ایجاد اشتغال مولد، تثبیت اشتغال موجود، اجرای سیاست‌های بازار کار و تکمیل برنامه‌های اشتغال در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تاکید شده و این پیشنهاد دولت در کمیسیون تلفیق نیز تایید شد.

یکی از بندهایی که در این تصره حذف شد بند سه این تبصره بود. در این بند دولت پیشنهاد داده بود که ۱۰ درصد از عوارض ارزش افزوده سهم دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری که در برنامه ششم توسعه نیز به آن اشاره شده، توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان و بر اساس سیاست‌های مصوب آن شورا برای اجرای برنامه‌های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی اختصاص یابد.

همچنین در لایحه پیشنهادی دولت مقرر شده بود دستورالعمل اجرایی این موضوع به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارت کشور تهیه و ابلاغ شود. اما این بند توسط اعضای کمیسیون تلفیق به طور کامل حذف شد.

به گزارش ایرنا، لایحه بودجه سال ۹۹ پس از تصویب در کمیسیون تلفیق به صحن مجلس فرستاده شد اما نمایندگان مجلس به کلیت آن رای منفی داده و لایحه را به کمیسیون بازگرداندند. 

در این حال رییس مجلس شورای اسلامی با استفاده از اصل ۸۵ قانون اساسی و حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب، بودجه تصویب شده در کمیسیون تلفیق را برای تایید به شورای نگهبان ارسال کرد. 

این در شرایطی است که جلسات علنی مجلس به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =