رییس‌جمهوری‌پاکستان: مواضع "امام خامنه ای" قابل ستایش است

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس جمهوری پاکستان پنجشنبه شب در یک پیام توییتری گفت: ما مواضع "امام خامنه‌ای" رهبر عالی ایران در حمایت از مسلمانان هند را مورد ستایش قرار می‌دهیم.

"عارف علوی" در پیامی که در صفحه رسمی خود در توییتر منتشر کرد گفت: پاکستان واکنش امام خامنه‌ای درخصوص خشونت‌های اخیر علیه مسلمانان هند را مورد تمجید قرار می‌دهد.

وی اظهار داشت: ما با مواضع رهبر عالی ایران موافق هستیم و تاکید می‌کنیم که باید با اتحاد درخصوص بحران پیش روی مسلمانان هند مواضع یکپارچه اتخاذ کنیم.

رییس جمهوری پاکستان با اشاره به آنچه وی پیشروی هند در مسیر کشتار مسلمانان خواند، گفت: ما با وحدت یکدیگر اجازه نخواهیم داد که جامعه جهانی نسبت به این موضوع از خود بی‌توجهی نشان دهد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی کشتار مسلمانان مظلوم هند را محکوم و تاکید کردند: دولت هند مقابل هندوهای افراطی بایستد.

به گزارش امروز دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، ایشان ضمن اعلام این که قلب مسلمانان جهان از کشتار اخیر جریحه‌دار است، خواستار توقف این فجایع شدند و دولت هند را موظف دانستند تا در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد.

متن کامل موضع‌گیری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در حساب توئیتر پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی منتشر شد به شرح زیر است: "قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند."

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان نیز پیش‌تر در یک پیام توئیتری، ناآرامی های دهلی نو را "یک موج سازمان یافته از خشونت ها علیه مسلمانان هند" توصیف و آن را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان روز سه‌شنبه از مواضع همتای ایرانی خود مبنی بر محکومیت خشونت‌های سازمان یافته علیه مسلمانان هند حمایت کرد.

به‌ گزارش ایرنا، اصلاح قانون  شهروندی هند  در تاریخ  ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر ۲۰۱۹) در این کشور به تصویب رسید. بر اساس این قانون پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

اصلاح قانون شهروندی باعث شکل گیری اعتراضات گسترده در سرتاسر هند شده است. معترضان معتقدند که این اصلاحات به همراه طرح ملی ثبت نام شهروندان سبب هدف قرار گرفتن مسلمانان و تبعیض علیه آنان خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =