مرگ اولین بیمار مبتلا به کرونا در سقز تایید شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مرگ نخستین بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان سقز را تایید کرد.

آرزو فلاحی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته از مرگ افراد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا، ظهر امروز مرگ یکی از افراد مبتلا به این ویروس به عنوان اولین فرد فوت شده بدلیل ابتلای به کرونا، به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه از زمان آغاز شیوع کرونا در استان ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان جان باخته‌اند، تاکید کرد: از این تعداد ۱۰ نفر بدلیل دیگر بیماری‌های تنفسی جان خود را از دست داده اند و تنها یک نفر به دلیل بیماری آزمایش مثبت کرونای قطعی فوت کرده است.  

فلاحی یادآور شد: متوسط سن افرادی که بدلیل بیماری کرونا در استان بستری و تحت مراقبت هستند بین ۴۵ تا ۹۲ سال است و تا ظهر امروز نتیجه آزامیش ابتلای قطعی ۲۲ نفر در استان تایید شده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز ساعتی پیش اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.
کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور تا ظهر پنجشنبه اضافه کرد: از روز گذشته تاکنون ۵۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.
وی ادامه داد: از روز گذشته تاکنون ۱۵ نفر به علت ویروس کرونا فوت کرده‌اند و مجموع فوتی‌ها تا امروز به ۱۰۷ نفر رسیده است و همچنین ۷۳۹ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.
جهانپور گفت: هزار و ۳۵۲ نفر در تهران، ۳۳ نفر در گیلان، ۳۸۶ نفر در قم، ۲۳۸ نفر در اصفهان، ۱۸۰ نفر در مرکزی، ۱۲۱ نفر در مازندران، ۶۰ نفر در سمنان، ۳۷ نفر در گلستان، ۶۵ نفر در آذربایجان شرقی، ۲۶ نفر در اردبیل، ۱۰ نفر در آذربایجان غربی، ۱۶ نفر در همدان، ۱۸ نفر در کردستان، ۲۲ نفر در کرمانشاه، ۱۱ نفر در ایلام، ۱۵ نفر در خراسان جنوبی، ۳۰ نفر در لرستان، ۶۳ نفر در خوزستان، ۶۸ نفر در فارس، ۱۳ نفر در هرمزگان، ۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد، ۳ نفر در بوشهر (اولین موارد ثبت شده)، ۱۵ نفر در زنجان، ۱۱۱ نفر در قزوین، ۱۷۳ نفر در البرز، ۹ نفر در چهارمحال و بختیاری، ۷ نفر در یزد، ۱۸ نفر در کرمان، ۱۹ نفر در سیستان و بلوچستان، ۸۹ نفر در خراسان رضوی و ۳ نفر در خراسان شمالی از ابتدا تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند.
وی بیان کرد: تاکنون ۲۳ هزار و ۳۲۷۷ نمونه آزمایشگاهی اخذ شده است.
جهانپور ادامه داد: تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید امروز به ۲۵ مورد رسید و تا هفته آینده بر اساس نیاز به ۴۰ آزمایشگاه خواهیم رسید.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: افراد باید در خانه‌ها و شهرهای خود بمانند، زیرا می‌توانیم تاثیر مثبت این کار را تا هفته آینده در روند کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا مشاهده کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha