تلاش چین برای بازگشت اعتبار از دست رفته پس از شیوع کرونا

پکن- ایرنا- چین برای بازگشت اعتبار و شهرت خود در جامعه جهانی پس از لطماتی که به دلیل شیوع کرونا به آن وارد شد تلاش هایش را دو چندان کرده و همکاری بین المللی را هم افزایش داده است.

به گزارش ایرنا این کشور در همین راستا به تقسیم اطلاعات با کشورهای دیگر روی آورده و اعلام کرده مایل است اطلاعات،  دانش و تجربه خود را درباره مبارزه با کرونا در اختیار ایتالیا،  ایران،  شیلی و کشورهای مسیر یک کمربند - یک جاده قرار دهد.

کارشناسان بر این باورند چین می خواهد موفقیت هایش را در خصوص کنترل بیماری،  کاستن از همه گیری و کاهش شمار مبتلایان برجسته کند و نقش قویتری در جامعه جهانی بر عهده بگیرد.

این ویروس برای نخستین بار از شهر ووهان مرکز استان هوبی در منطقه مرکزی چین شایع شد و پس از آن بود که به دیگر نقاط جهان سرایت کرد برای مثال اولین مورد ابتلا به این بیماری از شهر ووهان وارد کره جنوبی شده بود.

شیوع کرونا در جهان یکی از بحران های جهانی در چند دهه گذشته بود و اتفاقاتی و اشتباهاتی که در روزهای نخست شیوع کرونا رخ داد به چهره چین در داخل و خارج خدشه وارد کرد به طوری که چین برای برطرف کردن این مساله و بازگشت اعتبارش در تلاش است.

چین در حال حاضر در موضوع کرونا در چند جبهه مساله اول اینکه حزب حاکم در کشمکش با اشتباهاتی است که در ابتدای شیوع ویروس رخ داد از طرف دیگر اگرچه از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد حمایت قرار گرفته است اما با آمریکا دچار رویارویی شده است که چرا از همان ابتدا برای شهروندان چینی تبعیض قایل شد و ورودشان را ممنوع کرد.

چین برای عبور از این دوره به دیپلماسی بهداشت عمومی جهانی روی آورده و کمک هایی را برای ایران،  ایتالیا و شیلی و کشورهای حوزه راه ابریشم جدید اختصاص داده و پیشنهاد کرده است.

این کشور در راستای کاهش آمار مبتلایان به کرونا تصمیم گرفته است اقدامات خود برای جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ویروس کرونا به این کشور را افزایش خواهد داد چرا که شماری از تازه ترین موارد ابتلا به این ویروس مربوط به افرادی می شود که از خارج وارد این کشور شده اند.

دولت های محلی پکن، شانگهای و استان گواندونگ چین از افرادی که از ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا و ایران وارد این کشور می شوند می خواهند که برای ۱۴ روز خود را در منزل و یا مکان های دیگر قرنطینه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha