توزیع ۲۰ تُن برنج یارانه‌ای در شاهین‌دژ آغاز شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین‌دژ گفت: توزیع ۲۰ تُن برنج یارانه‌ای با نرخ دولتی در راستای ایجاد تعادل در بازار این شهرستان آغاز شد.

امان‌الله نقدی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون برنج دانه بلند پاکستانی با نرخ هر کیلوگرم ۸۹ هزار ریال و برنج هندی با قیمت هر کیلوگرم ۶۸ هزار ریال توزیع می‌شود که با توجه به ذخیره مناسب، تقاضای بازار به هر میزان باشد، امکان تامین آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه این برنج در چهار منطقه اصلی سطح شهر به مردم عرضه می‌شود، اضافه کرد: مصرف‌کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و شکایت خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای تامین کالاهای اساسی مردم هیچ مشکلی ندارد، افزود: غلات، مواد پروتئینی، روغن، حبوبات، مواد شوینده و اقلام بهداشتی از کالاهایی است که نسبت به افزایش قیمت آنها نظارت و بازرسی ویژه صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: علاوه‌ بر برنج، شکر یارانه‌ای نیز از شنبه آینده به ازای هر کیلوگرم ۴۷۰ هزار ریال توزیع خواهد شد.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۵۰ تن برنج یارانه‌ای تحت عنوان برنج هندی و دانه بلند پاکستانی در سطح شهرستان شاهین‌دژ با قیمت‌های مصوب در قالب طرح تنظیم بازار توزیع شده است.

نیاز مصرف سالیانه برنج در کشور نزدیک به ۳.۲ میلیون تن است که حدود ۲ میلیون تن آن از محل تولید داخل و بقیه از محل واردات تامین می‌شود.

سیاست وزارت جهادکشاورزی برای واردات برنج حمایت همزمان از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات کشاورزی و فراهم‌سازی شرایط برای مصرف برنج با قیمت مناسب برای همه اقشار جامعه است.

شاهین‌دژ هزار ۹۲ نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =