توماس باخ: روند برگزاری المپیک توکیو طبق برنامه پیش می رود

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن گزارش داد که «توماس باخ» رییس کمیته بین المللی المپیک تاکید کرد که بازی های المپیک تابستانه توکیو طبق برنامه پیش خواهد رفت. این در حالی است که برگزاری این مسابقات در بحبوحه نگرانی ها ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا با اما و اگر مواجه بود.

تلویزیون دولتی ژاپن روز پنجشنبه گزارش کرد «باخ» پس از نشست دو روزه هیات مدیره این کمیته در لوزان سوئیس در یک کنفرانس خبری گفت در این جلسه هیچ ذکری از تاخیر یا لغو این بازی ها به میان نیامده است.

او همچنین گفت کمیته بین المللی المپیک به عنوان یک سازمان مسئول هر موضوعی که مطرح شود را مورد بررسی قرار خواهد داد اما در مورد هیچ چیز گمانه زنی نخواهد کرد.

باخ گفت که این کمیته در حال همکاری با سازمان جهانی بهداشت است او به اجلاس هفته گذشته با تِدروس آدانوم گِبریِسوس، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی و همچنین به کارگروه مشترکی درباره این موضوع اشاره کرد.

بسیاری از خبرنگاران از سراسر جهان از او درباره مهلت یا شرایطی برای تصمیم گیری درمورد لغو یا تاخیر برگزاری بازی های المپیک پرسیدند اما باخ فقط گفت که از هرگونه گمانه زنی خودداری می کند.

المپیک توکیو از سوم تا ۱۹ مردادماه سال ۹۹ در توکیو برگزار خواهد شد و ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار در ۳۳ رشته ورزشی و ۳۳۹ ماده طی ۱۹ روز صف‌آرایی خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha