شهید حاج قاسم سلیمانی در جهاد پیشگام بود

تهران - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی در جهاد پیشگام و هرگز توقف نداشت و ۴۱ سال مداوم در هجرت و جهاد و از همه به خیمه‌های دشمن نزدیک‌تر بود.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر حسین سلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زیباترین و درخشان‌ترین شخصیتی است که توانست به عنوان نمادی از فضایل برجسته و عالم‌گیر در دنیا و در جلوترین صفوف مقدم شهدا در آخرت قرار گیرد.

فرمانده کل سپاه گفت: وی در جهاد پیشگام بود و توقف نداشت و ۴۱ سال مداوم در هجرت و جهاد بود و آیینه تمام نمایی از پاسداری اسلام و آزادی بود، او از همه به خیمه‌های دشمن نزدیک‌تر بود. این حقایق سردار سلیمانی را در موقعیتی قرار داد که تشییع جنازه او بی نظیرترین تشییع جنازه حیات بشریت بود.

وی افزود: حاج قاسم برای انقلاب یک نفس تازه و روح جدید بود، انقلاب با شهادت حاج قاسم تجدید حیات کرد و این روح‌دوباره در مردم دمیده شد، مقاومت زنده شد، دشمن افسرده شد و تمام تصورات دشمن در هم پاشیده شد.

سرلشکرسلامی تصریح کرد: دشمن متوجه شد این شهادت جریان جدیدی در پیکره مقاومت ایجاد کرده است، نمی شود در کرمان آمد ولی از این شخصیت یاد نکرد البته همه جا بارگاه هویت، شخصیت، خصلت و منش او به عنوان مکتب است چرا که می‌توان صورت واقعی مکتب اسلام را در سیره حاج قاسم دریافت.

وی اظهار داشت: با گذر زمان  فرصت بروز ابعاد این شخصیت فشرده که سال‌های سال مخفی بود، شکفته و عالم گیر شد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی تا قبل از شهادت به عنوان فرمانده در میان ما بود، اما اکنون به عنوان حجت، اسوه و الگو در میان ما است و آنقدر کشش و جاذبه این دیار برای او ارزشمند بود که پیکر او در این دیار به خدا سپرده شد.

وی با بیان اینکه  سال بسیار سخت اما درخشانی را پشت سر گذاشتیم و انقلاب با فراز و نشیب‌های زیادی دست و پنجه نرم کرد، گفت: امسال هم‌سال نصر بود و هم سال ظفر یعنی هم خداوند ما را یاری کرد و هم ما را بر دشمنانشان به اذن خود ظفر داد و تلاش‌های دشمن بسیار فشرده بود بخشی از امیدهای او فروریخت.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: دشمن سرمایه گذاری بسیاری کرده بود و اگر صحنه‌های سخت بوجود نیامده بود، دشمن‌نمی توانست درک کند که بین او و مردم هیچ سنخیتی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در ماجرای افزایش قیمت بنزین امید دشمن این بود که مردم صحنه خیابان را  میدان نبرد قرار می‌دهند، اما صف مردم جدا شد و بعد از شهادت سردار سلیمانی، نماز جمعه تهران، ۲۲ بهمن و انتخابات، دشمن شکست خورد و این ملت نشان داد که در هر شرایطی از اسلام و جمهوری اسلامی حمایت‌ می کنند.

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: امروز درگیر یک نبرد بیولوژیک هستیم، اما کشور مقاومت می‌کند، امروز مردم تکیه گاه ما هستند و ما بدون مردم نمی‌توانیم وقتی به دریای مردم متصل می‌شویم تمام نمی‌شویم و شکست نمی‌خوریم. ما یاد گرفته ایم که باید انقلاب را با تغییر الگوهای رفتاری و بهبود این الگو پیش ببریم.

وی اظهار کرد: هنوز دشمن روی فشار اقتصادی و عملیات روانی تاکید دارد و از هر فرصتی استفاده می‌کند تا شرایط را بر مردم ما سخت کند، دشمن به دنبال این است که تحولات منطقه‌ای را به نفع خود کند، اما بعد از شهادت حاج قاسم شرایط منطقه‌ای به گونه ای متفاوت از تصور دشمن رقم خورد و آنچه امسال گذشت، اعجاز توکل در تصمیمات رهبری، دشمن شناسی و بصیرت بود.

فرمانده کل سپاه همچنین تاکید کرد: برای غلبه بردشمن باید قوی شویم و برای عبور از این شرایط باید بر دشمن غلبه کنیم.

وی  اظهار کرد: سردار ابوحمزه را به خصوصیت هایی، چون تقوا، اخلاص، عمل خالصانه و مدیریت می‌شناسم واکنون به عنوان مشاور فرماندهی کل سپاه در بسیج منصوب می‌شود سردار معروفی نیز فرمانده فهیم، مردم دار و محبوب حاج قاسم بوده است.
 مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه ثارلله کرمان امروز با حضور فرمانده کل سپاه در کرمان انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =