مطبوعات فارس: مسافران نوروزی به شیراز نیایند

شیراز-ایرنا- مطبوعات استان فارس و شهر شیراز در شماره پنج‌شنبه خود با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در کشور و استان از مسافران نوروزی خواستند به شیراز نیایند.

روزنامه‌های خبرجنوب، عصرمردم، افسانه، سبحان، تماشا، طلوع، نیم نگاه و شیرازنوین نشریات روزانه شهر شیراز هستند.
روزنامه تماشا در شماره ۲۰۵۰ خود تیتر یک خود را به تیتری با عنوان"لطفا به شیراز نیایید" اختصاص داد. این روزنامه همچنین در مطلبی به نقل از رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با عنوان "اسکان میهمانان نوروزی در فارس به طور جدی لغو شود" به مساله ضرورت تعطیلی مراکز گردشگری در ایام نوروز با هدف کنترل بیماری کرونا پرداخته است.
روزنامه شیراز نوین دیگر روزنامه شیراز نیز شماره ۹۴۱ این روزنامه را با تیتر یک "دروازه‌های شیراز بسته شد" منتشر کرده است.
در این مطلب به نقل از شهرداری شیراز از مردم خواسته شده است که شیرازگردی را به ماه‌های دوم و سوم بهار موکول کنند و برای شکستن ویروس کرونا به کمپین "درخانه می‌مانیم" بپیوندند.
روزنامه سبحان نیز در شماره ۵۱۱۲ خود تیتر یک خود را به مطلبی به نقل از شهردار شیراز با عنوان"ممنوعیت اسکان میهمانان نوروزی در شیراز" اختصاص داده است.
روزنامه افسانه دیگر روزنامه استان فارس نیز در شماره ۴۱۰۴ خود، تیتر یک این روزنامه را با عنوان "اسکان مسافران نوروزی در شیراز ممنوع شد" منتشر کرده و به نقل از شهردار شیراز بیان کرده است: تمهیداتی برای ممنوعیت برپایی چادر در سطح شهر و خودداری از اسکان مسافران در کمپ‌های اقامتی انجام شده است.
روزنامه نیم نگاه نیز در شماره ۶۳۶۲ خود تیتر یک روزنامه را به عنوان "نوروز ۹۹ پذیرش و اسکان مسافران در شیراز ممنوع است" اختصاص داده است.
روزنامه عصر مردم نیز در شماره ۶۸۶۵ خود در صفحه نخست این روزنامه تیتر ‌"شهردار شیراز: مهمان نوروزی نمی‌خواهیم" را قرار داده است.
روزنامه خبر جنوب نیز در شماره ۱۱۳۳۷ خود در صفحه نخست این روزنامه تیتر "پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در شیراز ممنوع شد" را منتشر کرده و به نقل از شهردار شیراز از ممنوعیت پذیرش و اسکان مسافران در قالب کمپ‌های اسکان، برپایی چادر در پارک‌ها، سالن‌های ورزشی، فرهنگسراها و مهمانسراها در نوروز ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داده است.
روزنامه طلوغ دیگر روزنامه استان فارس در شماره ۲۷۴۹ خود بخشی از صفحه نخست خود را به مطلبی از شهردار شیراز با عنوان "نوروز ۹۹ پذیرش و اسکان مسافران ممنوع است" اختصاص داده است.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان کشور چین شناسایی شد و تا کنون به بیش از۷۰ کشور سرایت کرده، با توجه به این امر سازمان بهداشت جهانی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.
به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر چهارشنبه (چهاردهم اسفند) به ۲ هزار و ۹۲۲ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۹۲ نفر رسیده است. همچنین ۵۲۲ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
بنا بر آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ابتلای ۴۹ نفر در فارس به کرونا قطعی شده است که تاکنون ۲ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha