۱۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83702455
۰ نفر

برچسب‌ها

بازدید گردشگران از مجموعه جهانی بیستون ممنوع است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بازدید گردشگران و مسافران از مجموعه جهانی بیستون ممنوع است.

امیر شاه آبادی روز پنجشنبه در سومین جلسه قرارگاه پیشگیری از کرونا که در سرسرای جلسات این فرمانداری برگزار شد، بر ماندن مردم در خانه ها و حضور نیافتن در تجمعات و پرهیز از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه طی هفته جاری و هفته گذشته سه پیام مهم از طرف فرمانداری در فضای رسانه ای شهرستان منتشر شد، متاسفانه تعدادی از مردم هشدارها را جدی نمی‌گیرند و ضمن حضور در تجمعات خود را در معرض آلودگی قرار می‌دهند.
شاه آبادی با بیان اینکه باید تمام توان خود را بر پیشگیری و تجمیع امکانات در راستای پیش بینی مراکز بیمار بستر متمرکز کنیم بر اتخاذ تصمیمات هدفمند و مؤثر در این راستا تأکید کرد.
فرماندار هرسین همچنین بیان داشت: به منظور حفاظت از سلامت مردم و براساس دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی عرضه مرغ زنده و دام خارج از شبکه ممنوع است.
در ادامه براساس تصمیمات اعضای جلسه مقرر شد با محوریت و مدیریت شبکه دامپزشکی کلیه مراکز و صنوف توزیع و فروش مرغ زنده پلمب و با عرضه کنندگان دام زنده خارج از شبکه برخورد قانونی شود.
به گفته فرماندار هرسین در این راستا از طرف شبکه بهداشت و درمان اخطارهای کتبی به چوبداران ابلاغ شده است.
از دیگر مصوبات این جلسه که با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع کرونا اتخاذ شد جمع آوری دست فروشان و رفع سد معبر در شهر هرسین بود.
کاهش ساعات کاری اصناف، استمرار بازدیدها، گندزدایی و ضدعفونی فروشگاه‌های زنجیره ای و مراکز خرید، قصابی ها، تالارها، پمپ بنزین ها و سایر مراکز خدمات عمومی از دیگر موارد مورد بحث و مصوبات این جلسه بود.

سرخط اخبار استان‌ها