بسته‌های بهداشتی تحویل جانبازان شیمیایی حاد کرمانشاه شد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از تحویل بسته‌های دارویی و بهداشتی به جانبازان شیمیایی حاد و ۷۰ درصد استان در درب منزل آنها خبر داد و گفت: این اقلام شامل ژل‌های ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش است.

حجت الاسلام «هادی عسکری» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مرحله اول این بسته به ۴۷۰ جانباز شیمیایی حاد و ۷۰ درصد استان در درب منزل تحویل شد و پزشک پایش سلامت بنیاد شهید نیز به آنان سرکشی می‌کند.

او اضافه کرد: در تلاش و رایزنی هستیم در مرحله دوم این بسته‌ها برای دیگر جانبازان سرافراز استان تامین شود.

عسکری، پیشگیری را مهمترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا دانست و گفت: در راستای مقابله و پیشگیری از این ویروس هر روزه تمام محوطه ادارات بنیاد شهید، مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی، درمانگاه و تجهیزات پزشکی بنیاد شهید ضدعفونی، میکروب‌زدایی و پایش سلامت می‌شود.

او همچنین یکی از مهمترین عوامل پیشگیری را اطلاع‌رسانی درست به افراد و کاهش حضوری مراجعه‌کنندگان به اماکن عمومی دانست و از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی و فعال کردن خط‌های تلفنی و سیستم پیامکی در راستای کاهش حضوری مراجعه‌کنندگان و پیگیری امور آنها خبر داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، همچنین از تعطیلی مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی وابسته به بنیاد شهید در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد و ابراز امیداوری کرد که با تدابیر صورت گرفته و رعایت نکات بهداشتی بر این ویروس غلبه کنیم.

 استان کرمانشاه ۱۹ هزار و ۶۱۶  جانباز دارد که از این تعداد ۳۵۰ نفر جانباز بالای ۷۰ درصد و ۲ هزار و ۱۶۳ نفر نیز جانباز شیمیایی هستند. 

به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه تا ظهر چهارشنبه (۱۵ اسفند) ۵۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و تاکنون آزمایش‌ کرونا ۱۷ بیمار در استان مثبت اعلام شده که ۲ نفر از آنان فوت کرده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا ظهرچهارشنبه ۲۸۹ نفر بیمار مشکوک به کوئید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۲۳۵ نفر از آنان ترخیص شده اند.

تاکنون ۲ هزار و ۹۲۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع ۹۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۵۵۲ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.