وزارت کشور ۳۰۰ میلیون ریال برای مقابله با کرونا به سمن‌های قزوین کمک کرد

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سازمان امور اجتماعی وزارت کشور برای مقابله با بیماری کرونا در مناطق حاشیه نشین استان قزوین، ۳۰۰ میلیون ریال به سمن‌های استان کمک کرد.

مریم بیدخام روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبالغ مالی دیگری نیز از سوی استانداری و خیران به سمن‌های استان کمک شده تا بتوانند با اقدامات مقابله جویانه برای پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق حاشیه نشین فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه ۲۶۱ سمن در استان قزوین برای کمک به اقشار آسیب پذیر در مناطق حاشیه نشین استان بسیج شده‌اند، افزود: این سمن‌ها تحت مدیریت خانه مشارکت مردم در سلامت استان اقدام کرده و روزانه خدمات متعددی را در مناطق حاشیه نشین ارایه می‌دهند.

به گفته بیدخام، خانواده‌های کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و متکدیان عمده جامعه هدف این سازمان‌های مردم نهاد هستند که علاوه بر آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا و دریافت اقلام بهداشتی، بسته‌های ویژه غذایی به مناسبت عید نوروز نیز به آنها تحویل می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: نحوه خدمات رسانی در خصوص بیماری کرونا نیز به شیوه آموزشی و ارایه بسته‌های بهداشتی صورت می‌گیرد که در گام اول راهکارهای آموزشی پیشگیری در قالب چاپ و توزیع بنر و پوسترهای بهداشتی انجام شده و سپس اقلام مورد نیاز مانند ماسک، الکل و ژل ضدعفونی بین افراد توزیع می‌شود.

بیدخام به کمک‌های مداخله جویانه برای مقابله با بیماری کرونا بین متکدیان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این افراد مدام در سطح شهر قرار گرفته‌اند، به طور حتم بیشتر از سایرین در معرض بیماری قرار می‌گیرند که هم اکنون شهرداری و بهزیستی برای مردان و زنان متکدی ۸۰ تخت در یک مکان مشخص فراهم کرده و اقدامات بهداشتی لازم را در این خصوص انجام می‌دهند.

بیدخام بیان داشت: سازمان‌های مردم نهاد خانه خورشید در قزوین و چتر خانواده مهربان در شهرستان تاکستان روی توانمندسازی خانوار کودکان کار تمرکز کرده‌اند تا علاوه بر کودک کار، والدین و دیگر اعضای خانواده نیز بتوانند از خدمات بهداشتی و آموزشی برخوردار شوند. 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین به بیماران خاص نیز اشاره کرد و گفت: در همین رابطه چندین سازمان مردم نهاد به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند که موارد لازم در خصوص تامین اقلام بهداشتی و بسته های نوروزی از این طریق تهیه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با فرمانداران هماهنگی شده برای کاهش مراجعات مردمی و پیشگیری از ابتلا به کرونا، دفترچه‌های تامین اجتماعی، روستاییان و بیمه سلامت شهروندان که برگه دارد، اما تاریخ انقضای آنها گذشته است، تا ۳۱ فروردین سال آینده در مراکز درمانی مورد تایید واقع شده و این افراد در محیط اجتماعی و ادارات برای تمدید دفترچه حضور پیدا نکنند.

تاکنون، ۸۰ نفر در استان قزوین به کرونا مبتلا شده‌ و هفت نفر نیز فوت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =