پانسیون‌های مطالعاتی تهدیدی برای شیوع ویروس کرونا است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: سالن‌ها و پانسیون‌های مطالعاتی با وجود تعطیلی مدارس همچنان باز هستند و حضور دانش‌آموزان در این مکان‌ها می‌تواند منجر به شیوع ویروس کرونا شود.

فرحناز قائدامینی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: برخی پانسیون‌های مطالعاتی زیرنظر آموزش و پرورش نیستند و این نهاد نمی‌تواند بر این مکان‌ها نظارت داشته باشد اما این پانسیون‌ها در شرایط کنونی پذیرای دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: این تهدید می‌طلبد تا نهادهای متولی دستور به تعطیلی این پانسیون‌ها بدهند و یا در غیر این صورت نهادهای نظارتی به این موضوع ورود پیدا کنند، چرا که حضور دانش‌آموزان در این مکان‌ها در شرایط کنونی خطرآفرین است.

قائدامینی در ادامه با اشاره به تداوم تعطیلی مدارس این استان در هفته آینده، تصریح کرد: این در حالی است که مدیران و عوامل اجرایی در مدارس حضور دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: معلمان نیز به صورت شیفت‌بندی و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مدارس حضور دارند و از طریق سامانه‌های صدای مشاور، صدای معلم و صدای دانش‌آموز فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند.

قائدامینی همچنین از برگزاری کلاس‌های مجازی ویژه دانش‌آموزان استان خبر داد و گفت: در این کلاس‌ها حضور و غیاب می‌شود و آزمون‌های آنلاین از دانش‌آموزان گرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

پس از ۱۱ روز از شیوع ویروس کرونا در کشور، روز دوشنبه ۱۲ اسفند نخستین مورد مثبت ابتلا به این ویروس در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اعلام این خبر افزود: حال این بیمار وخیم نیست و علت و چگونگی ابتلای این فرد به ویروس کرونا در دست بررسی است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی‌ماه) در چین شروع شد، تاکنون به ۷۵ کشور جهان سرایت کرده است.

شست‌وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون، رعایت نکات بهداشتی و خودداری از دست دادن‌های مکرر مواردی است که از سوی پزشکان برای مقابله با این ویروس توصیه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha