شمار مبتلایان کرونا در فارس به ۴۹ نفر رسید

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد و گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی مبتلایان به کرونا در فارس به ۴۹ نفر رسید.

عبدالرسول همتی روز چهارشنبه اعلام کرد : متاسفانه روز گذشته نیز یک نفر دیگر از مبتلایان به دلیل وخامت شرایط جسمی فوت کرد ،  این فرد با ۸۳ سال سن و مبتلا به بیماری قلبی بوده  و با اضافه شدن این مورد، تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کروناویروس در فارس، دو نفر خواهد بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بهبودی و ترخیص چهار فرد مبتلا به کروناویروس در طی روزهای اخیر در استان فارس خبر داد و گفت:  هم اکنون ۲۰ مورد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری، در قرنطینه خانگی هستند.

دکتر همتی ضمن تاکید مجدد بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی از عموم مردم فارس خواست ضمن پرهیز از توجه به شایعات، اخبار و اطلاعات موردنیاز خود را از وبگاه اختصاصی بیماری کووید۱۹ به نشانی اینترنتی https://corona.sums.ac.ir/ دریافت کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز،همچنین از تشدید بازرسی های بازرسان بهداشت حرفه ای سطح استان بر سلامت شاغلان و در راستای کنترل شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و برای پیشگیری و کنترل این بیماری در حوزه کار شاغلان شامل کارخانه ها، معادن، صنایع، شرکت ها، بخش های مختلف کشاورزی، هتل ها، بیمارستان ها، ادارات و سازمان ها و ارتقای سطح سلامت آنان، بازرسی های این گروه های هدف تشدید یافته است.

او افزود: از ابتدای اسفند تا کنون بیش از چهار هزار بازدید از سوی کارشناسان بهداشت حرفه ای انجام شده است تا بتوان هر مورد مشکوک به ابتلا کرونا را در جامعه شاغلان، در سریعترین زمان ممکن تشخیص و اقدامات لازم را انجام داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  ادامه داد: در همین راستا «راهنمای جامع پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در محیط کار» و «راهنمای آموزش کار فرمایان و کارگران» به تمامی گروه های هدف در صنایع و کارخانجات تحت پوشش استان فارس ابلاغ شده است.

دکتر همتی ضمن تقدیر از فعالیت های بازرسان بهداشت حرفه ای، توجه ویژه به اصل آموزش اصول پیشگیری از ابتلا به کرونا را در نظارت ها خواستار شد.

بر اساس نتایج آزمایشگاهی از ظهر روز سه شنبه  تا امروز، ۵۸۶ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲هزار ۹۲۲ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها