۶ راهکار برای ورزشکاران در مقابله با کرونا

همدان- ایرنا- دبیر هیات پزشکی ورزشی همدان گفت: ۶ راهکار پزشکی ورزشی برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع رسانی شده که انتظار رعایت و اجرای آن را از سوی ورزشکاران داریم.

خسرو اصله روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: در موارد بهداشت غذایی از ورزشکاران خواسته ایم تا ضمن مصرف نکردن سبزیجات خام، غذای پخته و میوه های شسته شده را مورد استفاده قرار دهند.

وی بیان کرد: در سفرهای ورزشی نیز همراه داشتن ماسک، گواهی سلامت پزشک و ضدعفونی کننده الکلی باید همراه داشته باشند.

اصله خاطرنشان کرد: در دستورالعمل بهداشت تنفسی نیز حاضر نشدن در اماکن عمومی، استفاده از دستمال یا آرنج در هنگام عطسه و سرفه مورد تاکید قرار دارد.

وی با تاکید بر حضور نیافتن در پارک ها نیز گفت: در این صورت رعایت فاصله مناسب بین یک و نیم تا ۲ متر و استفاده از دستکش هنگام ورزش با تجهیزات ورزشی مهم و ضروری است.

دبیر هیات پزشکی ورزشی همدان یادآور شد: هر چند دستور به تعطیلی باشگاه ها صادر شده اما در صورتی که تصمیم به بازگشایی شد، علاوه بر ضدعفونی کردن وسایل و محیط، تهویه هوا نیز بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه ورزشکاران باید به افزایش ایمنی خود توجه کنند، گفت: خواب کافی، حفظ آرامش، فعالیت ورزشی منظم، تعذیه سالم و ماندن در منزل را توصیه می کنیم.

اصله افزود: این ۶ راهکار مبارزه در مقابل ویروس کرونا است که به تمامی ورزشکاران اطلاع رسانی شده است.

 ورزشکاران همگانی از فعالیت بدنی خودداری کنند

رییس هیات ورزشهای همگانی همدان نیز گفت: ورزشکاران همدانی از هرگونه فعالیت بدنی گروهی و انفرادی در فضاهای بسته و روباز تا اطلاع ثانوی خودداری کنند چراکه تبعات سنگین دارد.

هادی سبزواری در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به سرعت بالای شیوع ویروس کوید ۱۹ و انتقال آن از طریق هوا و مجاری تنفسی از هرگونه فعالیت ورزشی به صورت گروهی باید خودداری کرد.

سبزواری بیان کرد: همچنین هرگونه تجمع ورزشی در فضاهای باز یا بسته افراد بیشتری را به این بیماری ابتلا می کند.

وی با قدردانی از همکاری باشگاه های ورزشی سطح استان در تعطیلی فعالیت ها گفت: مدیران باشگاه ها اغلب از همان شروع شیوع ویروس همکاری لازم را داشتند و برخی نیز قبل از صدور اطلاعیه، به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی باشگاه کردند.

رییس هیات ورزش های همگانی همدان یادآور شد: این هیات با تشکیل کمیته ستاد پیشگیری در راستای اطلاع رسانی مطلوب در این زمینه فعالیت گسترده خود را از هفته قبل شروع کرده و همه روزه نسبت به موارد مورد تایید ستاد کشوری پیشگیری از کرونا اقدام به نشر مطالب در شبکه های وابسته به هیات در فضای مجازی می کنند.

وی با بیان اینکه تمامی دوره های آموزشی اعم از داوری و مربیگری هیات ورزش های همگانی نیز به سال آینده موکول شد، گفت: این اقدام در راستای پیشگیری از ویروس کرونا انجام شده است.

سبزواری خاطرنشان کرد: همچنین ایستگاه های ورزش صبحگاهی سطح استان را نیز تعطیل اعلام کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه هیات ورزش های همگانی بیشترین جامعه ورزشکار را در سطح این استان دارا است، گفت: بیش از ۲۵ هزار ورزشکار در قالب رشته های زیرمجموعه این هیات فعالیت می کنند.

طبق آخرین گزارش ارائه شده از سوی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۲ هزار و ۹۲۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع ۹۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۵۵۲ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha