۴۰ هزار ماسک تحویل مراکز درمانی آبادان و خرمشهر شد

آبادان - ایرنا - معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۴۰هزار ماسک جراحی سه لایه از سوی این سازمان خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی آبادان شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت اله طمیمیان چهارشنبه با اشاره به تشکیل ستادهای پیشگیری و مبارزه با این ویروس در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر افزود:این تعداد ماسک جراحی سه لایه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند خریداری و در اختیار ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این محموله با توجه به اهمیت سلامتی کادر درمانی و طبق اولویت بندی برای استفاده در مراکز درمانی در اختیار دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار گرفت.

طمیمیان افزود:توزیع این ماسک‌ها با تشخیص دانشکده علوم پزشکی است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا درخوزستان تا روز سه شنبه ۴۲ نفر اعلام شد. ۱۰ نفر نیز فوت کردند.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که با منشا چین پیدا شده یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =