۱۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83701505
۰ نفر

برچسب‌ها

مقابله فرهنگی با کرونا، در دستور کار شهرداری شیراز

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه این سازمان در روزهای شیوع بیماری کرونا در کنار شهروندان شیراز ایستاده است، گفت: با اتکا به امید و اراده و یادکرد از روزهای گذار از بحران‌ها در دوران دفاع مقدس، با پشت‌گرمی به فرهنگ غنی سرزمینمان در عرصه مقابله با کرونا می‌کوشیم.

مرتضی جعفری، چهارشنبه با یادکرد از پیشینه تاریخی شکیبایی و صبر در نهاد مردمان شیراز، بیان داشت: مردم این دیار در طول سال‌ها و قرن‌ها از آزمون‌های دشوار روزگار سربلند بیرون آمده‌اند و خوی شکیبایی با طبیعت مهربان آنان آمیخته است که نمود آن را در نوروز سال 98 مشاهده کردیم که نام شیراز را زبانزد جهانیان کرد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز  فرهنگ و هنر را التیام‌بخش روزهای سخت و تسلی روان‌های رنجور دانست و گفت: در روزهایی که فرهنگسراها و مکان‌های عمومی فرهنگی شهرداری برای حفظ سلامتی و مراقبت از جان عزیز شهروندان تعطیل شده است، پناه بردن به ادبیات غنی و پرداختن به هنر دیرین که مانند خونی در رگ‌های اهالی شیراز جاری است، تسلی خاطر خواهد بود.

جعفری با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در کنار دیگر بخش‌های شهرداری شیراز برای همراهی با مردم در گذر از بحران شیوع ویروس کرونا تلاش می‌کند، افزود: با همین رویکرد و به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی‌ به شهروندان، تا کنون در مرحله اول سازه‌های پهن پیکر و کوچک تبلیغاتی شهر و بیش از ۵۵۰ متر بنر در زمینه اطلاع‌رسانی و یادآوری اصول بهداشتی در نحوه مواجهه با این بیماری در سطح شهر نصب شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: همچنین سه تلویزیون شهری برای همین منظور به ارایه اطلاعات به شهروندان می‌پردازند.

جعفری بیان کرد: این سازمان در همکاری پیوسته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به نصب یک هزار و ۲۱۳ متر بنر طراحی شده توسط این دانشگاه در سطح شهر کرده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نشست ستاد مبارزه باویروس کرونا در معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، از اقدامات در دست انجام توسط این معاونت سخن گفت و بیان کرد: نرم‌افزاری با هدف " ارایه خدمات اجتماعی مجازی" طراحی خواهد شد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز ادامه داد: این نرم‌افزار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تهیه خواهد شد و با هدف آموزش عمومی و ایجاد امنیت روانی، با محتوا و مطالبی به محوریت حوزه‌های پزشکی، روانشناسی، اجتماعی، فرهنگی و سرگرمی ارایه می‌شود؛ همچنین تست کرونا که طراحی آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، در این نرم‌افزار قرار دارد تا امنیت روانی شهروندان را تامین کند.

جعفری همچنین با اشاره به راه‌اندازی پویش مردمی شکرانه‌ ‌سلامت در فضای مجازی، بیان داشت: این پویش با شعار"یا رب سببی ساز که یارم به سلامت / باز آید و برهاندم از بند ملامت" توسط معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی راه‌اندازی می‌شود و در راستای امیدبخشی و روحیه‌افزایی شهروندان در فضای مجازی با مشارکت آنان فعالیت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از سالمندان نیز غافل نشده است و در همین زمینه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای شهروندان بالای ۶۰ سال از طبقات کم‌برخوردار اجتماعی، بسته‌های بهداشتی تهیه می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به ضرورت رسیدگی به معتادان متجاهر و نیز کودکان کار، در حوزه فعالیت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی گفت: با همکاری معاونت اجرایی شهرداری و اداره ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی، این افراد زودتر از موعد جمع‌آوری خواهند شد و پس از انجام استحمام در حمام‌های سیاری که برای این کار آماده می‌شود، تست کرونا خواهند داد و در صورتیکه پاسخ تست آنها مثبت باشد به قرنطینه ویژه دانشگاه علوم پزشکی انتقال می‌یابند و افراد سالم نیز برای پیشگیری از ابتلا تا پایان فروردین ماه۹۹ در کمپ ماده ۱۶ نگهداری خواهند شد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در کنار مردم ایستاده است، گفت: گرچه عمده فعالیت‌های این سازمان هم‌ اکنون به حالت تعلیق در آمده است اما به محض گذر از این روزها، با قوت بیشتر برای احیای روحیه نشاط و شادی به میدان خواهیم آمد و پشتیبان شهروندان و قدردان تلاش زحمتکشان همه عرصه‌ها به ویژه پزشکان، پرستاران و فعالان اجتماعی خواهیم بود و با عنوان شهریاران اجتماعی از آنها تقدیر خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha