پرواز آسمان بجنورد لغو شد

بجنورد- ایرنا- شرکت هواپیمایی آسمان،  برنامه پروازی روز چهارشنبه خود به مقصد بجنورد را لغو کرد.

مسوول روابط عمومی فرودگاه بجنورد، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت علت لغو پرواز را اعلام نکرده است اما عمدتا دلیل لغو این پروازها، شرایط نامناسب آب و هوایی مرکز استان عنوان می شود.

امیر سنخواستیان با بیان اینکه قرار بود پرواز شرکت آسمان ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه امروز از تهران به مقصد بجنورد صورت گیرد، افزود: البته امروز شرکت ایران ایر نیز در مسیر تهران - بجنورد برنامه پروازی دارد که هنوز گزارشی مبنی بر احتمال لغو آن دریافت نشده است.

وی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی ماهان نیز برنامه پروازی خود را در روزهای شنبه ۲۴ اسفند جاری و جمعه یکم فروردین ماه سال ۹۹ بدون ارائه دلیلی لغو کرده است.

سامانه بارشی که از اواخر وقت دوشنبه خراسان شمالی را فراگرفته بود،  تا اواخر سه‌شنبه شب فعال بود و امروز پدیده غالب در نواحی کوهستانی و ارتفاعات منطقه مه گزارش شده است.

شرکت های هواپیمایی ماهان، ایران ایر و آسمان در سال جاری تعداد زیادی از پروازهای فرودگاه بجنورد را به علت مشکلات فنی، بازرگانی، آب و هوایی و یا بدون اقامه دلیلی خاص لغو کرده اند.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

هم اکنون در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =