مهلت ثبت‌نام وام‌های دانشجویی تمدید شد

تهران- ایرنا- صندوق رفاه دانشجویان مهلت ثبت‌نام برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی را تمدید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه صندوق رفاه دانشجویان، با توجه به شیوع بیماری نوپدید کرونا و تعطیلی بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، این صندوق مهلت ثبت وام ها و تسهیلات دانشجویی را تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ تمدید کرد.

ناصر مطیعی، رییس صندوق رفاه دانشجویان برای رفاه حال دانشجویان و کارکنان مراکز آموزش عالی در بخشنامه ای تمدید مهلت ثبت نام وام ها و تسهیلات دانشجویی را به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، دانشجویان تا ۱۰ اسفند ماه امسال مهلت داشتند با مراجعه به پورتال صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت نام مستقیم برای دریافت وام های مورد نیاز اقدام کنند که این مهلت تمدید شد.
بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، مبلغ وام ضروری دانشجویان در بخش مسکن، زیارت و ازدواج به یک میلیون تومان افزایش یافت.
تسهیلات و وام های ویژه دکتری به دانشجویانی اختصاص می یابد که در بانک توسعه تعاون پرونده تشکیل داده و برای یک بار از آن بانک وام دریافت کرده اند. مبلغ این وام ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
وام تحصیلی ویژه دکتری صندوق رفاه دانشجویان در یک لیست به مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای ۶ ماهه نخست سال تحصیلی جاری امکانپذیر است.
مطیعی، پیش از این به ایرنا گفته بود که وام دکتری به دانشجویان شاغل اختصاص نمی یابد.
اولویت پرداخت وام با افرادی است که فرآیند ثبت یا تایید را زودتر سپری کرده باشند.
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در صورت داشتن اعتبار مازاد وام شهریه پس از دریافت وام توسط دانشجویان غیرشاغل می‌توانند، فقط در قالب اعتبار تخصیص یافته درخواست دانشجویان خود را مدیریت کنند.
اولویت پرداخت هر گونه وام و تسهیلات طبق مصوبات آیین نامه صندوق رفاه و تبصره ۹ قانون بودجه کل کشور در سال ۹۸ و ۹۹ با دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha