اعزام بیش از ۹ هزار ورزشکار به رقابت های برون‌مرزی در ۹ ماه گذشته

تهران- ایرنا- مدیرکل دفترامور مشترک فدراسیون های ورزشی اعلام کرد که شورای برون مرزی وزارت ورزش در ۹ ماه نخست امسال با اعزام ۹۰۹۰ ورزشکار به رقابت‌های قهرمانی جهان و آسیا و همچنین کسب سهمیه ۲۰۲۰ توکیو موافقت کرد که در مقایسه با سال ۹۷ کاهش چشمگیری داشت.

«محمد شروین اسبقیان» روز  یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان در ۹ ماه نخست سال  از بین یک هزار و ۵۶۷ درخواست از سوی فدراسیون های ورزشی، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک تنها با یک هزار ۵۰۰ درخواست و اعزام ۹۰۹۰ ورزشکار به رقابت ‌های بین المللی  موافقت کرده که در مقایسه با سال ۹۷ آمار اعزام ورزشکاران ۱۴ هزار و ۱۴۷ نفر گزارش شده است.

وی ادامه می دهد: دلیل کاهش اعزام ها در سال ۹۸  پرهیز از سفرهای غیر ضروری بود زیرا باید بیشترین سهمیه ها را برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ کسب شود اما با وجود اعزام های مختلف به رویدادهای آسیایی، جهانی و بین المللی، مکلف هستیم تا از اعزام های غیر ضروری پرهیز و تمرکز را بر هدف اصلی معطوف کنیم.

مدیر امور مشترک فدارسیون ها اضافه می کند: سال گذشته  ۲هزار و ۲۱۵ درخواست به شورای برون مرزی ارسال شد که با ۲هزار درخواست  و اعزام بیش از ۱۴ هزار نفر موافقت شده است.

اسبقیان گفت: این حجم از اعزام در سال ۹۷ در حالی صورت گرفت که ایران در چند رویداد مهم نظیر، جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال روسیه، بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی، بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸  آرژانتین و جام ملت های آسیا حضور یافته بود.

وی می گوید: با این حال اعزام ورزشکاران در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ که ۲۱ هزار نفر گزارش شده، کاهش داشته است که درسال ۹۸ این کاهش چشمگیرتر بوده است. 

این شورا ۱۵ عضو دارد که بالاترین مقام تصمیم گیرنده آن «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش وجوانان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =