استاندار خراسان رضوی: وضعیت استان قرمز است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: وضعیت کنونی استان در مورد بیماری کرونا به "سطح قرمز" رسیده لذا آحاد مردم در جای‌جای خراسان رضوی می‌بایست با اقدامات جدی پیشگیرانه برای مقابله با این شرایط حتما همراهی لازم را داشته باشند.

علیرضا رزم‌حسینی در نشست ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حضور آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان، حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی و دیگر اعضای این ستاد در محل دفتر استاندار افزود: مردم واقعا وجود این ویروس را در جامعه جدی گرفته و بطور جد از حضور در مراسم و تجمعها پرهیز کنند.

وی چهاردهمین نشست ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، متخصصان و پزشکان، پیشگیری، مقدمه جلوگیری از بروز هرگونه بیماری است لذا در استان براساس سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و ابلاغیه‌هایی که صادر شده است تمامی اجتماعات، همایش‌ها و برگزاری مراسم نماز در اداره ها لغو و تمامی مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در برابر حفظ جان مردم مسوول هستیم لذا وظیفه داریم تمهیدات لازم را فراهم نموده تا مردم کمتر آسیب ببینند. نشست کنونی حول محور مساجد، حسینیه‌ها و مراسم‌ مذهبی برگزار شد. در همین راستا همه ائمه جماعات باید در عمل به اقدامات پیشگیرانه پیشگام باشند و سعی شود تا جایی که امکان دارد کمتر برنامه و مراسم‌ برپا شود.

وی گفت: ظرف چند روز اخیر روند شیوع عامل بیماری کرونا در مشهد شتاب گرفته بنابرانی از مردم تقاضا داریم تا حد ممکن و مقدور در منزل بمانند و ضمن رعایت بهداشت، پیشگیریهای لازم را انجام دهند.

رزم‌حسینی افزود: وزیر بهداشت و درمان نیز اعلام کرد که هفته‌های جاری و آتی روزهای پرخطری هستند. امیدواریم با کمک مردم در رعایت تمام موازین بهداشتی در همه سطوح جامعه و نیز به صورت فردی از وضعیت قرمز کنونی عبور نموده و به شرایط عادی بازگردیم.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آخرین اعلام رسمی، به قطعیت ۲۹ مورد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرده بود: تاکنون هشت نفر در این استان به خاطر ابتلای ببیماری کرونا جان باخته‌اند.

دکتر علی‌اصغر انجیدنی ۶ نفر از جانباختگان را مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دو نفر را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی نیشابور اعلام کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها