شکست کرونا با همکاری مردم امکان‌پذیر است

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : شکست بیماری کرونا با همکاری مردم امکان پذیر است و شهروندان نباید بجز کارهای ضروری در بازارها حضور یابند.

احمد حسین زادگان سه شنبه شب در جلسه مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در فرمانداری بابل افزود : در شرایط فعلی هماهنگی بین دستگاههای اداری بسیار حائز اهمیت است و همانند دوران جنگ همه باید با هم متحد و یکدل باشیم تا بتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

وی گفت : مردم مازندران خوشبختانه به این باور رسیده اند که در حال حاضر نباید در تجمعات و بازارهای هفتگی حضور یابند که این امر برای پیشگیری از این ویروس بسیار حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : بیمارانی که به بیماری کرونا مبتلا هستند و با تلاش کادر پزشکی بهبود یافتند باید در قرنطینه خانگی قرار گیرند تا افراد دیگر را درگیر این بیماری نکنند.

وی افزود : در حال حاضر یکی از اولویت های همه ما باید این باشد تا افراد جدید به این ویروس آلوده نشوند که این امر می تواند هر چه زودتر جامعه را به حالت عادی بازگرداند.

استاندار مازندران گفت : در حال حاضر ما باید از تجربه های کشور چین که به صورت گسترده درگیر این ویروس بوده بهره گیریم که خوشبختانه این روش در حال انجام است.

استاندار مازندران بیان کرد : حضور پزشکان حاذق و گروه های علمی با تجربه در دانشگاه علوم پزشکی بابل همه آحاد مردم را دلگرم کرده است که با همکاری مردم هر چه زودتر این ویروس را شکست دهیم .

حسین زادگان همچنین گفت : همه شهرها باید از ظرفیت خیرین حوزه سلامت بهره بگیرند و کمبودها را با تعامل و هماهنگی برطرف کنیم.

بیماری کرونا از ۲ هفته پیش وارد مازندران شد و تا پایان روز سه شنبه ابتلای ۷۲ نفر در این استان تایید شد. همچنین تاکنون ۱۱ نفر بر اثر این بیماری در مازندران فوت کردند که بیشترشان دارای بیماری زمینه ای بودند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم اکنون ۲۰۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

مقررات کنترل در مازندران تاکنون با همکاری مردم تا حدودی موفقیت آمیز بود به گونه ای که دیروز نماینده وزیر بهداشت در امور بیماری کرونا برای مازندران و گلستان اعلام کرد که در مازندران اقدامات پیشگیرانه و کنترلی از استان های همجوار شمالی موفقیت آمیز تر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha