ترامپ: آمریکا به دنبال محدود کردن سفرها به دلیل شیوع کرونا نیست

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به دنبال شیوع ویروس کرونا و افزایش قربانیان این ویروس کشنده در ایالت متحده گفت: ما به دنبال محدود کردن سفرهای داخلی نیستیم.  

به گزارش تارنمای هیل، ترامپ هنگام خروج از کاخ سفید برای بازدید از مؤسسات ملی بهداشت آمریکا افزود: "ما اصلا به دنبال این مسئله نیستیم، نه."

ترامپ با اشاره به تمرکز ویروس کرونا در ایالت واشنگتن گفت: فقط یک نقطه حساس وجود دارد و همانطور که می‌دانید آن یک خانه سالمندان است.  

ترامپ تصریح کرد در نظر دارد ممنوعیت سفر به ایالات متحده را از کشورهایی که شیوع ویروس کرونا در آنان شدید بوده را بررسی کند.  

وی افزود: دولت در حال نظارت بر اوضاع در ایتالیا، کره جنوبی ژاپن و سایر "مناطق حساس" است اما به هیچ اقدامی دست نخواهد زد.  

ترامپ تاکید کرد: ما بسیار سختگیر هستیم، اما اکنون در حال بررسی کشورهایی هستیم که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، ما نمی‌خواهیم این کار را انجام دهیم، اما ما به کشورهای دیگر نگاه می‌کنیم و بسیار دقیق خواهیم بود.  

ترامپ روز یکشنبه تنها ساعاتی بعد از کشته شدن اولین مورد از مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، برای مهار این ویروس مرگبار از تمدید اعمال محدودیت‌ سفر خبر داد.  

ترامپ در کنفرانس خبری در کاخ سفید محدودیت‌های سفر به ایران، کره جنوبی و ایتالیا را اعلام کرد.  

وی افزود: ممنوعیت کنونی سفر به ایران برای اتباع خارجی که از ۱۴ روز گذشته در این کشور بوده‌اند، تمدید می‌شود.  

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین طی بیانیه‌ای هشدار آمیز از شهروندان آمریکا خواست که از سفر به بخش‌هایی از ایتالیا و کره جنوبی که تحت تأثیر ویروس کرونا قراردارند، خودداری کنند.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =