سازمان بهداشت جهانی خواستار تولید بیشتر تجهیزات پزشکی شد 

تهران- ایرنا- سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی خواست که فوراً تولید تجهیزات پزشکی را افزایش دهند تا بتوانند تقاضای جهانی را برای پاسخ به نیازهای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را تامین کنند.  

به گزارش شبکه سی ان بی‌سی، تدروس آدانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت به خبرنگاران در مقر این سازمان در ژنو گفت: تجهیزات به سرعت در حال کاهش هستند، سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زند که برای مقابله با ویروس کرونا هر ماه ۸۹ میلیون ماسک پزشکی، ۷۶ میلیون دستکش معاینه و ۱. ۶ میلیون عینک مورد نیاز خواهد بود.  
تدروس گفت: تولیدکنندگان برای تأمین نیازهای جامعه پزشکی باید روند تولید تجهیزات محافظ شخصی را تا ۴۰ درصد افزایش دهند.  
مقامات بهداشتی ایالت واشنگتن آمریکا با افزایش روند مبتلایان به ویروس کرونا اعلام کردند که آمریکا تنها ۳۵ میلیون ماسک ان ۹۵ دارد و این به معنای آن است که این آمار تنها ۱۰ درصد از نیاز ۳.۵ میلیارد ماسک در آمریکا را تامین می‌کند.  
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: در ۲۴ ساعت گذشته موارد گزارش شده به ویروس کرونا در خارج از چین، ۸ برابر مبتلایان در چین بوده است.  
وی افزود: شیوع بیماری در کره جنوبی، ایتالیا، ایران و ژاپن بیشترین جای نگرانی را دارد، اما شواهدی وجود دارد که از نظارت دقیق کره جنوبی خبر می‌دهد؛ کشوری که در حال حاضر بدترین شرایط همه گیری را پس از چین دارد.  
شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا از ۳ هزار نفر فراتر رفته است و تعداد مرگ و میر در ایتالیا از ۱۸ نفر به ۵۲ نفر رسیده و در لتونی، عربستان سعودی، سنگال و مراکش برای اولین بار مواردی از ابتلا به این ویروس گزارش شده است که بدین ترتیب تعداد کشورهای آلوده به این ویروس را به بیش از ۶۰ کشور رسانده است.  
در کره جنوبی تاکنون مرگ ۲۶ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا تایید شده و تنها در روز دوشنبه ۵۹۹ مورد مبتلا گزارش داده شده است که بدین ترتیب آمار کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را به ۴ هزار و ۳۳۵ نفر رساند.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha