اختصاص مواد ضدعفونی کننده برای روستاهای نوارمرزی اروندکنار

آبادان - ایرنا - بخشدار اروندکنار گفت: ۲ هزارلیتر آب ژاول برای ضدعفونی، گندزدایی و بوزدایی شهر و روستاهای بخش اروندکنار در اختیار شهرداری و دهیاران منطقه قرار گرفت.

صادق جلالی سه‌شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:به منظور پیشگیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا، ضدعفونی اماکن و وسایل حمل‌ونقل عمومی شهر اروندکنار و روستاهای منطقه از سوی شهرداری اروندکنار و دهیاران در حال انجام است.

وی افزود:یک هزار لیتر آب ژاول برای گندزدایی و بوزدایی در اختیار شهرداری اروندکنار و یک هزار لیتر نیز برای ضدعفونی روستاها در اختیار دهیاران قرار گرفته است.

جلالی به ضدعفونی کردن بنادر صیادی و تجاری منطقه اشاره کرد و بیان داشت:با هماهنگی فرماندار آبادان مشکلی در تامین آب ژاول برای ضدعفونی منطقه وجود ندارد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان سه‌شنبه آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آبادان را پنج نفر اعلام کرد و گفت: شب گذشته آزمایش یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا کووید ۱۹ در این شهرستان مثبت شد.

آرش یلالی به فوت یک بیمار ۶۳ ساله به علت ویروس کرونا کووید ۱۹ در آبادان اشاره کرد و افزود:۹۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند ضمن اینکه روز گذشته یکی از بیماران بر اثر همین عارضه جان خود را از دست داد.

به گزارش ایرنا کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که با منشا چین پیدا شده یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =