۱۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83700656
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۰۰۰ ماسک جراحی در بیمارستان فرانسه مورد سرقت قرار گرفت 

تهران- ایرنا- مقامات بهداشت فرانسه روز سه شنبه اعلام کردند که به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، تعداد دو هزار ماسک جراحی در بیمارستانی در شهر مارسی مورد سرقت قرار گرفته است.  

مقامات بهداشتی شهر مارسی به خبرگزاری فرانسه گفتند: ماسک‌های دزیده شده برای بخشی از بیمارستان بودند که تنها کارکنان و بیمارانی جراحی شده به آنان دسترسی داشتند.  

به دنبال اعلام سرقت تعداد دو هزار ماسک جراحی، بیمارستان مارسی بلافاصله تحقیقات داخلی را برای یافتن مقصران این حادثه آغاز کرد.  

بیمارستان مارسی اعلام کرد: به رغم سرقت دو هزار ماسک این اطمینان داده می‌شود که بیمارستان ماسک‌های کافی برای ادامه فعالیت‌های خود به صورت عادی دارد، اما اقدامات لازم را برای تأمین ذخایر ماسک‌های حفاظتی و ژل‌های ضد عفونی کننده دست انجام داده است.  

"امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه سه‌شنبه شب اعلام کرد که دولت تمام انبار و تولید ماسک‌های بهداشتی را بدنبال انتشار ویروس کرونا مصادره کرده است.  

این خبر درحالی منتشر می‌شود که فرانسه روز سه‌شنبه از جان باختن یک مورد جدید مبتلا به ویروس کرونای جدید خبر داد تا شمار جانباختگان در این کشور به چهار نفر برسد.  

فرانسه در کنار ایتالیا محدودیت‌هایی را برای تجمعات در نظر گرفته‌اند و هجوم مردم برای خرید ماسک و ژل ضدعفونی، باعث نایاب شدن این اقلام پزشکی شده است.  

همه سفرهای آموزشی مدارس فرانسه به خارج از کشور و همچنین رویدادهای فرهنگی این کشور لغو شده‌اند. تاکنون دست کم ۱۳۰ مورد ابتلاء به ویروس کرونا در فرانسه شناسایی شده و به این ترتیب، فرانسه در کنار آلمان و ایتالیا به یکی از کانون‌های اصلی ویروس کرونا در اروپا تبدیل شده است.  

از میان ۱۳٠ فرد مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه ١۲ تن بهبود یافته‌اند، چهار نفر جان خود را از دست داده‌اند، ١١۶ نفر دیگر بستری شده‌اند و حال ٩ تن از بستری شدگان وخیم گزارش شده است.  
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha