عملکرد مازندران در کنترل کرونا موفق‌تر بوده است

ساری-ایرنا- نماینده وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در استان‌های مازندران و گلستان گفت که عملکرد مازندران از جمله مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان در مقابله و کنترل بیماری کرونا نسبت به استان‌های شمالی همجوار موفق‌تر بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدمهدی ناصحی روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت استان در زمینه مقابله با بیماری کرونا در ساری ، مرخص شدن ۱۳۰ نفر از بیماران مشکوک به این ویروس را در روزهای اخیر را ناشی از موفقیت آمیز بودن برنامه کنترلی در مازندران برشمرد.

وی اضافه کرد : روند کنترل ویروس کرونا در استان تسهیل شده و نظم سلامت استان نیز با جدیت با همکاری دستگاههای اجرایی و درگیر کردن آنها توانست کارهای پیشگیرانه خوبی را عملیاتی کند.
وی ابراز امیدواری کرد تا با تداوم برنامه ها و رعایت اصول بهداشتی استان مازندران بتواند در هفته های آینده پیک ابتلا به این ویروس را کنترل کند.
دکتر ناصحی خواهان ادامه برنامه های پیشگیرانه در استان مازندران برای کاهش ابتلا به ویروس کرونا در این خطه شمال کشور با همکاری دستگاههای اجرایی شد.
براساس آمار تاکنون نمونه ۷۲ نفر به ویروس کرونا در این استان قطعی شد و ۱۱ نفر نیز جانشان را از دست دادند و حدود ۲۰۰ نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha