باخ: سرگرم آماده‌سازی برای یک المپیک تابستانی «موفق» در توکیو هستیم

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی المپیک امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که در فاصله کمتر از پنج ماه تا المپیک ۲۰۲۰ و در بحبوحه شیوع روزافزون ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان، مشغول آماده‌سازی‌ها برای برگزاری یک المپیک تابستانی «موفق» در توکیو است.

«توماس باخ» رییس IOC در افتتاحیه نشست ۲ روزه هیات اجرایی این نهاد بین المللی در لوزان پایتخت سوئیس گفت: خود را برای یک المپیک موفق مهیا می‌کنیم؛ توکیو ۲۰۲۰.

بسیاری از رویدادهای ورزشی در سرتاسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده یا به تعویق افتاده است.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که ویروس کرونا تاکنون راه خود را به بیش از ۶۰ کشور جهان باز کرده و در این مسیر، بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ نفر را قربانی و بالغ بر ۹۰ هزار نفر را مبتلا کرده است.

بیشتر موارد در چین هستند اما کره جنوبی، ایتالیا و ایران سه کشوری هستند که خود را به عنوان بیشترین موارد ابتلا خارج از خاستگاه این ویروس کشنده معرفی کرده اند.

کرونا در ژاپن دست کم ۲۳۰ نفر را مبتلا کرده و از این تعداد پنج نفر جان خود را از دست داده اند.

 IOC در ادامه نشست هیات اجرایی خود «تعهد کامل خود را نسبت به برگزاری موفق المپیک ۲۰۲۰ توکیو ابراز کرد.»

این هیات گزارشی را در خصوص «تمامی اقدامات انجام شده فعلی در راستای مقابله با شرایط ایجاد شده توسط کرونا و مهار آن» استماع کرد.

IOC اعلام کرد: پیش از این (اواسط فوریه) یک کارگروه مشترک متشکل از کمیته بین المللی المپیک، کمیته توکیو ۲۰۲۰، شهر توکیو، دولت ژاپن و سازمان بهداشت جهانی ایجاد شده است. هیات اجرایی این نهاد بین المللی از اقدامات انجام شده قدردانی و حمایت می‌کند؛ اقداماتی که بخش مهمی از برنامه های توکیو را برای میزبانی امن و ایمن بازی ها تشکیل می دهد. IOC  همچنان از توصیه سازمان بهداشت جهانی پیروی می‌کند.

کمیته بین‌المللی المپیک علاوه بر این، از همکاری نزدیک و انعطاف پذیر مابین فدراسیون‌ها، کمیته‌های المپیکی و دولت ها در مسیر آماده سازی برای بازی ها استقبال و اعلام کرد: تمامی اعضا و شرکا همچنان به همکاری نزدیک برای حل و فصل چالش‌های ناشی از ویروس کرونا ادامه می‌دهند.

این نهاد در ادامه تاکید کرد: هیات اجرایی IOC تمامی ورزشکاران را ترغیب می‌کند تا به آمادهسازی های خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ادامه دهند. IOC با فراهم کردن تازه‌ترین اطلاعات و پیشرفت‌ها برای ورزشکاران که در تارنمای Athlete۳۶۵ در دسترس عموم قرار دارد، همواره به حمایت از ورزشکاران ادامه خواهد داد.

باخ پیش از این گفته بود که از نشست هیات اجرایی به عنوان ابزاری برای آماده کردن بستر به منظور اتخاذ تصمیمات نهایی در نخستین جلسه پیش از آغاز تورنمنت (۱۵ تا ۱۷ ژوئن) استفاده خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha