۱۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83700392
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا در فارس قربانی گرفت

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی ۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، گفت: با شناسایی موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۳۵ نفر رسید.متاسفانه ۲ نفر از مبتلایان جان باخته اند.

عبدالرسول همتی روز سه شنبه  بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا  در استان فارس را در گروه های سنی ۳۰ تا ۵۹ سال و بالای ۶۰  سال اعلام کرد و افزود: از مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند، متاسفانه امروز ۲ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از کهولت سن و بیماری های زمینه ای  در شیراز و نی ریز فوت کرده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت :از تعداد کل  ٣٥ مورد مبتلا ٥٨ درصد مرد و ٤٢ درصد زن هستند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از تعداد ۳۵ مورد مبتلا، سه نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، ۱۵ نفر نیز با توجه به وضعیت جسمانی مطلوب در شرایط ایزوله خانگی تحت نظر هستند.

دکتر همتی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون همکاران آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت، نمونه ۲۳۴ فرد مشکوک را مورد آزمایش قرار داده اند که خوشبختانه جواب آزمایش ۲۰۱ نفر منفی بوده است، دو نمونه مثبت هم توسط انستیتو پاستور از نمونه های ارسال شده از دیگر دانشگاه های استان اعلام شده است.

وی  ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توصیه کرد: هم استانی ها لازم است در این ایام از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده، در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیریم و بلافاصله دستمال را در یک پلاستک گره زده دور انداخته و دست ‌های خود را بشوییم، از دست دادن و روبوسی بشدت پرهیز کرده و از تماس نزدیک با بیماران دارای علائم تب و سرفه خودداری کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  یادآور شد: اگر تب، سرفه یا هرگونه مشکلی در تنفس داریم، باید به پزشک خانواده خود مراجعه کرده و در صورت داشتن سابقه سفر، به پزشک اطلاع دهیم.

اخبار مرتبط