پایان ۲۰۲۰؛ آخرین فرصت برای میزبانی توکیو از المپیک

تهران- ایرنا- وزیر المپیک ژاپن گفت که اگر تعویق احتمالی المپیک ۲۰۲۰، فراتر از پایان سال جاری باشد، توکیو شانس میزبانی این تورنمنت بزرگ را از دست خواهد داد.

«سیکو هاشیموتو» در حضور مجلس ژاپن گفت که قرارداد منعقد شده برای بازی ها مقرر می‌کند که کمیته بین المللی المپیک می‌تواند در صورتی که این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۰ برگزار نشود، امتیاز میزبانی را لغو کند.

دولت ژاپن، سازمان‌دهندگان توکیو ۲۰۲۰ و کمیته بین المللی المپیک متعهد شده‌اند که بازی‌های المپیک را طبق برنامه از ۲۴ جولای آغاز کنند اما ویروس کرونا که به سرعت در حال گسترش است به افزایش نگرانی‌ها دامن زده است.

هاشیموتو گفت: با نگاه دوباره به قرارداد خواهیم دید که بند ۶۶ مقرر می‌کند که کمیته بین المللی المپیک این حق را دارد تا در صورت عدم برگزاری تورنمنت در سال ۲۰۲۰، از طریق غیرفعال کردن قرارداد، المپیک را لغو کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، کمیته توکیو ۲۰۲۰، کمیته بین المللی المپیک و فرماندار توکیو نهایت تلاش خود را برای حصول اطمینان از آغاز بازی‌ها از ۲۴ جولای انجام می‌دهند. دولت ژاپن از این موضوع حمایت تمام قد می‌کند.

بیماری کرونا در ۷۶ کشور جهان شناسایی شده، ۳ هزار ۱۱۶ نفر را به کام مرگ کشانده و همزمان با اعمال محدودیت های مسافرتی توسط کشورها، جهان را به هرج و مرج کشانده است.

هاشیموتو اضافه کرد:  یکی از اعضای IOC گفت که پایان ماه مه، پایان ضرب العجل تصمیم گیری است. بنابراین فکر می‌کنم پایان مه معیار مهمی باشد. نهایت تلاشمان را می کنیم تا IOC متقاعد شود که المپیک توکیو با امنیت برگزار می‌شود.

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن برای مهار کرونا با تعطیلی چند هفته ای مدارس و لغو یا تعلیق تمامی رویدادهای بزرگ، تدابیر امنیتی ملی را افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =