شورای اطلاع رسانی گلستان با دستور کار کرونا تشکیل جلسه داد

گرگان - ایرنا - شورای اطلاع رسانی گلستان در حالی با دستور کرونا تشکیل جلسه داد که در غیاب دبیر این شورا به سبب بیماری، رییس شورا نیز با سرما خوردگی جلسه را اداره کرد.

شورای اطلاع رسانی در استانها با ریاست معاون سیاسی استاندار و دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد برگزار می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در این جلسه گفت: انتظار می رود مردم استان از مراجعه به تفرجگاه‌ها و فضاهای عمومی خودداری کنند.

عبدالرضا چراغعلی به اهتمام و تاکید استاندار گلستان مبنی بر همکاری عمومی در مقابله و مهار کرونا اشاره و اظهار داشت: لازم است تمام دستگاههای اجرایی در کنار اصحاب رسانه و تشکل‌های مردم نهاد بر رعایت این مهم توجه بیشتری داشته و مسوولان امر اقدامات لازم را انجام دهند.

وی قرنطینه و پیشگیری را اصلی مهم در پیشگیری از بیماری کرونا عنوان و اضافه کرد: تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است اما با توجه به شیوع پنهان ویروس کرونا تلاش بیشتری مورد انتظار است.

وی گفت: اکنون واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی کننده گلستان سه شیفته در حال کار و فعالیت هستند تا اقلامی همچون ماسک، شوینده و لوازم ضدعفونی کننده را در سطح گسترده تولید و توزیع کنند که جای قدردانی دارد و انتظار می رود رسانه ها با مستند سازی و پرداختن به آن افکار عمومی را از وفور این اقلام آگاه کرده تا جلو سوءاستفاده محتکران گرفته شود. 

معاون سیاسی استاندار گلستان افزود: طی روزهای آینده فرمانداران استان به کمک تشکل‌های مردم نهاد از همه ظرفیت‌های محلی برای مهار کرونا استفاده خواهند کرد.

مدیرکل اطلاعات گلستان هم در جلسه گفت: مدیریت افکار عمومی با رویکرد اقناع سازی می‌تواند در حوزه های مختلف از جمله مسائل اجتماعی بستر ساز امنیت جامعه باشد و به هر میزان اعتماد را گسترش دهیم، امیدواری افزایش می یابد.

همچنین اعضای حاضر در جلسه ضمن تبادل نظر و طرح مسائل مبتلا به کرونا استان گلستان پیشنهادهایی را در این خصوص ارایه کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha