اجرای تمهیدات پیشگیرانه در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی، تمامی اماکن اقامتی اعم از هتل، میهمانپذیر، خانه‌مسافر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سفره خانه سنتی و مجتمع‌های گردشگری موظف به رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی هستند و نظارت کامل بر فعالیت این مراکز به صورت تلفیقی در حال انجام است.

مجتبی میرحسینی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آموزشهای ارائه شده در صورت مشاهده مسافر با علائم کرونا موضوع بلافاصله به مراکز بهداشتی درمانی اطلاع داده می شود تا اقدامات لازم پزشکی و بهداشتی انجام شود. 

وی افزود: ملحفه و حوله اتاق مهمان مشکوک به بیماری باید در کیسه‌های دربسته به لاندری منتقل شود، در هنگام نظافت اتاق بیماران حتما از ماسک و دستکش استفاده خواهد شد و پرسنل در حین کار روزانه دست‌ها را مرتب شسته و از تماس با چشم، دهان، بینی و گوش خودداری کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: ارائه اقلام بسته‌بندی، بسته‌بندی قاشق و چنگال، ضدعفونی میزهای سرو، مبلمان و صندلی‌های غذاخوری و لابی، دستگیره‌ درب‌های ورودی و اتاق‌ها، میز پذیرش، سرویس‌های بهداشتی، کابین‌های آسانسور، کلید و پریز اتاق‌ها و نصب برچسب ضدعفونی برای حوله‌ها از جمله این اقدامات است که توسط جامعه هتل داران و مراکز بین راهی و اقامتی با نظارت اداره کل و دستگاههای ذیربط در حال انجام است.

میرحسینی بیان کرد: رعایت پروتکل استاندارد شست‌وشوی دست، نصب ژل‌های ضدعفونی دست در نقاط مختلف، رعایت بهداشت فردی در هتل توسط پرسنل، تعامل با مراکز بهداشتی درمانی و جلوگیری از اشتغال پرسنل مشکوک یا مبتلا در تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان از جمله موارد ابلاغی و آموزشی بود که در حال انجام است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: با همکاری موسسات آموزشی و مدیران تاسیسات گردشگری، آموزش دوره‌ای پرسنل به صورت روزانه شامل انجام اقدامات لازم در برخورد با میهمانان بیمار و نصب دستورالعمل‌های آموزشی شستشوی صحیح دست‌ها در معرض دید میهمانان نیز در دستور کار مراکز اقامتی و پذیرایی سیستان و بلوچستان قرار گرفته است

وی گفت: بر اساس تعهدی که داریم اگر گردشگری و سفر از فیلتر وزارت بهداشت عبور کند ما وظیفه ارائه خدمات را داریم بنابراین پس از ورود گردشگران ارائه ی خدمات شایسته را  وظیفه ی خویش می دانیم. 

میرحسینی ادامه داد: برنامه های زیادی برای گردشگری سیستان و بلوچستان در سال جاری پیش بینی شده بود تا نوروز امسال بتوانیم شاهد رشد چشمگیر گردشگران به سرزمین ناشناخته ها باشیم اما با پیدایش کرونا ویروس مقداری از پیش بینی های ما برای بازه ی زمانی تعیین شده دچار اختلال خواهد شد. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: با برطرف شدن خطر کرونا ویروس قطعا شاهد اتفاقات بزرگی در گردشگری استان که نتیجه تلاشهای چندین ساله است خواهیم بود. 

وی از همه هموطنان تقاضا کرد: مطابق اطلاعیه های وزارت بهداشت از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده تا با حفظ سلامتی خود و دیگران پس از برطرف شدن شرایط پیش آمده سفرهای خود را به سرزمین ناشناخته ها آغاز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =