۱۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83700106
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ارتش سوریه شهر الصنمین در جنوب این کشور را تحت کنترل گرفت

تهران - ایرنا - ارتش سوریه امروز (سه شنبه) شهر "الصنمین" در استان "درعا" را از اشغال تروریست ها آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش این کشور در جریان آزادسازی مناطق جنوبی این کشور شهر الصنمین را در حومه درعا تحت کنترل گرفته و گروههای ترویستی در این شهر نیز سلاح های خود را تحویل دادند.

براساس این گزارش، برخی از عناصر تروریست پیوستن به آشتی ملی و تحویل دادن سلاح را نپذیرفتند.

دیده بان حقوق بشر سوریه از انتقال یک کاروان از عناصر تروریستی از درعا به "الباب" در حومه شمال شرقی حلب خبر دادند، با توجه به اینکه الباب تحت کنترل نیروهای وابسته به ترکیه است.

 ارتش سوریه همچنین با تصرف شهرک های «دادیخ» و «کفر بطیخ» در حومه جنوب غرب شهر "سراقب" در شمال این کشور طی نبردی سنگین با تروریست های "جبهه النصره" و گروه موسوم به "اجناد القوقاز" و دیگر گروه های مورد حمایت ارتش ترکیه، دامنه عملیات شبانه خود را در جنوب غرب این شهر گسترش داد.

یگان های ارتش سوریه پیش از عملیات، این دو شهرک را زیر آتش گرفته بودند و به شدت با تروریست های وابسته به "هیات تحریر الشام"، اجناد القوقاز و "جبهه ملی آزادیبخش" درگیر شدند.

بر  اثر این درگیری بیش از ۶۰ تن از تروریستها کشته و زخمی شدند و بقیه نیز به سمت پایگاه های جبهه النصره در شهرک های "مجدلیا" و "منطف" در حومه شهر "اریحا" گریختند.

استان ادلب در شمال غرب سوریه در هفته‌های اخیر شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش این کشور با تروریست‌های مورد حمایت برخی کشورهای خارجی به ویژه ترکیه برای آزادسازی آخرین پایگاه اصلی تروریست‌ها در سوریه است.

این استان ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه‌های اخیر بخش های زیادی از آن را آزاد کرده اند.

سوریه در هشت سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =