برگزاری ۲ بازی نوروزی تیم ملی در هاله‌ای از ابهام

تهران- ایرنا- کشورهای هنگ‌کنگ و کامبوج خواهان برگزار نشدن بازی با تیم ملی ایران در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۹ شده و منتظر تصمیم فیفا هستند.

اردوی تیم ملی فوتبال ایران اواخر اسفندماه با حضور دراگان اسکوچیچ آغاز خواهد شد تا ملی‌پوشان مهیای ۲ دیدار ابتدایی خود در دور برگشت مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین شوند.

ایران باید در تاریخ هفتم فروردین‌ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی هنگ‌کنگ برود و پنج روز بعد در کامبوج رودرروی تیم ملی این کشور قرار بگیرد.

با این حال شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران و حتی خود کشورهای هنگ‌کنگ و کامبوج باعث شده تا برگزاری یا عدم برگزاری این ۲ مسابقه و همچنین بازی دیگر در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

"وان درون" مدیر تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در این باره در گفتگو با یکی از رسانه‌های داخلی کشورش اظهار داشت: ما اگر به ایران برویم باید بعد از بازگشت ۲ هفته در قرنطینه باشیم و این مساله باعث می‌شود تا بازی بعدی در برابر عراق را از دست بدهیم. همین مساله سبب می‌شود تا نتوانیم به ایران سفر کنیم. با فیفا هم مکاتبه کرده و آنها را در جریان قرار داده‌ایم.

این پایان کار نیست. رسانه‌های کامبوجی نیز به لغو مسابقات لیگ برتر در ایران اشاره کرده‌اند و گفته‌اند که شیوع کرونا در ایران بسیار با سرعت بالا در حال پیشروی است و در این صورت امکان میزبانی از ایران وجود ندارد.

حال باید دید واکنش فیفا و همچنین فدراسیون فوتبال ایران به این مساله چه خواهد بود. این احتمال وجود دارد تا ضمن لغو خیلی از بازی های لیگ قهرمانان آسیا، مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا نیز فعلا به تعویق بیافتد و در تاریخ دیگری برگزار شود. این یعنی نوروز فوتبالی ایران ممکن است به کلی دچار تغییر شود و حتی اردوی تیم ملی در اواخر اسفندماه با حضور اسکوچیچ تشکیل نشود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =