هشت نفر بر اثر بیماری های حاد تنفسی در لنگرود فوت کردند

لاهیجان –ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود گفت: هشت بیمار براثر بیماری های حاد تنفسی و یا آنفلوآنزای شدید طی ۱۰روز اخیر در بیمارستان شهید امینی لنگرود فوت کردند.

رامین غلامپور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :آزمایش تعدادی از این افراد به ویروس کرونا مثبت و تعدادی منفی بوده و نتیجه آزمایش برخی نیز هنوز مشخص نشده است .

وی خاطرنشان کرد:تاکنون ۳۵ بیمار مشکوک به ویروس کرونا یا بیماری‌های حاد تنفسی در این شهرستان پس از بستری و بهبود ترخیص شده اند و ۶۴ نفر از همشهریان  نیز  در بیمارستان امینی این شهر به دلیل بیماری حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در  قرنطینه بسر می برند.

وی  با تأکید بر لزوم رعایت مراقبت‌های بهداشتی در شرایط اضطرار فعلی از عموم مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و به‌هیچ‌وجه از منازل خود خارج نشوند تا با همکاری یکدیگر بتوانیم از شرایط سخت شیوع ویروس کرونا به خوبی گذر کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود ضمن تشکر از پرستاران و کادرپزشکی لنگرود خاطرنشان کرد: بخش هایی از بیمارستان امینی به بیماری کرونا اختصاص داده شده است و با کمک کادر پزشکان و پرستاران از بیماران مشکوک به آنفلوآنزا و کرونا در این بیمارستان  به خوبی مراقبت‌های درمانی انجام می شود تا سریعتر آنها  به سلامتی و بهبودی دست یابند و به آغوش خانواده ها بازگردند.

غلامپور  گفت: در حال حاضر پزشکان و پرستاران در چند نوبت مشغول به تلاش و خدمت هستند و همه پرسنل در این جنگ نابرابر از جان‌ودل مایه می‌گذارند و   با کمک خیرین شهرستان توانستیم تعدادی از تجهیزات بهداشتی و پزشکی را برای کادرهای درمانی تهیه کنیم.

وی افزود: بیمارستان در حال ساخت شهید حسین پور لنگرود نیز که بیش از ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است برای این پذیرش بیماران کرونایی  درحال تجهیز است که بخشی از تجهیزات آن ارسال شده است و بزودی به پذیرش بیماران اختصاص می یابد.

شهرستان لنگرود بیش از ۱۳۷هزار نفر جمعیت دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha