ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به ۸۳ مگاوات رسید

تهران- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت:  ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور با بهره برداری از نیروگاه خرم آباد به ۸۳ مگاوات افزایش یافت.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،  «همایون حائری» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری همزمان از ۴۱ پروژه صنعت آب و برق در ۶ استان کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، مجموع سرمایه گذاری این پروژه‌ها را سه هزار و هفت میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد:  ۱۹ پروژه صنعت برق کشور با سرمایه گذاری یکهزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آماده افتتاح است.

وی این پروژه‌ها را شامل پست‌های فشار قوی، نیروگاه خورشیدی، خطوط برق، شبکه های توزیع و نیروگاه خرم آباد برشمرد و گفت: نیروگاه خرم‌آباد با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۴۲۰ میلیارد تومان شامل دو واحد گازی است که با بهره‌برداری از آن ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به ۸۳ مگاوات می‌رسد.

حائری، سرانه هر ایرانی از این ظرفیت نصب شده را یک کیلووات ذکرکرد و افزود: این، رقم خوبی است و تامین انرژی و رفاه مردم در محاسبات و برنامه‌های صنعت برق کشور لحاظ شده است.

وی با اشاره به پویش #هرهفته الف ب_ایران گفت: این پویش ضمن اطلاع‌رسانی بسیار خوب از اقدام‌های صنعت برق کشور، تاب آوری سیستم را هم در مقابل تحریم‌ها به نحو شایسته‌ای افزایش داد.

حائری افزود: تحلیل نتایج پویش، خدمات‌رسانی و توسعه بیشتر، کارآمدی، اثربخشی و بهینه‌سازی بوده که نتیجه آن به اطلاع خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha