۱۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83699787
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا، قطار همدان - مشهد را لغو کرد

همدان - ایرنا - مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: حرکت قطار مسیر دوسویه همدان - مشهد به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.

سیدسعید ابراهیم‌نژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته، حرکت قطار این مسیر به طور موقت تا تاریخ ۲۲ اسفند ماه لغو شده است.

وی اظهار داشت: این تاریخ تعیین شده موقتی است و در صورت تداوم شیوع ویروس کرونا، این تاریخ تمدید می شود.

ابراهیم‌نژاد با اشاره به اینکه هزینه بلیت‌های فروخته شده بازگردانده می‌شود، عنوان کرد: مسافرانی که از پیش بلیت این مسیر ریلی را تهیه کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر تهیه بلیت، هزینه پرداختی خود را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: این قطار ۴۵۰ تن، ظرفیت دارد و هر روز مسافران را در مسیر دوسویه همدان - مشهد جابه‌جا می‌کرد.

مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: قطار دوسویه همدان - مشهد هر روز برقرار بود و یک روز در میان شرکت حمل و نقل ریلی رجا با سالن‌های ترکیبی چهار و ۶ تخته مسافران را جابه‌جا می‌کرد و شرکت حمل و نقل ریلی بن‌ریل نیز یک روز در میان با سالن های چهار تخته چهار ستاره برنامه حرکت داشت.

وی با اشاره به اینکه حرکت این قطار در مسیر همدان - مشهد هر روز از ساعت ۱۵ بود، افزود: بلیت‌های این مسیر با توجه به نوع و درجه قطار از ۱۱۶ هزار تومان تا ۲۱۱ هزار تومان فروخته می‌شد.

ابراهیم‌نژاد تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت سفرهای نوروزی از طریق راه‌آهن همدان مشخص نیست و تا روزهای آینده برای آن تصمیم‌گیری می‌شود.

استان همدان با داشتن ۲ خط آهن مجزا به عنوان شاه‌راه‌ ریلی غرب کشور به حساب می‌آید.

طرح ساخت راه آهن همدان - تهران در سفر پر خیر و برکت رهبرمعظم انقلاب در سال ۸۳ به همدان مصوب شد.

نخستین قطار مسیر همدان - مشهد نیز تیر ماه سال ۱۳۹۶ با حضور حدود ۱۵۰ تن از خانواده های شهدا، ایثارگران و اصحاب رسانه استان همدان عازم مشهد مقدس شد.

طبق گزارش معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تا به امروز /۱۲ اسفند/، حدود هفت هزار و ۸۰۲ نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از چهار هزار و ۳۱۲ تن از آنها تست گرفته شده و یک هزار و ۵۰۱ نفر مورد مثبت کرونا اعلام شدند؛ همچنین ۶۶ فوتی و ۲۹۱ بهبود یافته به ثبت رسیده است. 

تاکنون آزمایش سه فرد مشکوک به ویروس کرونا در همدان مثبت بوده و این ویروس در این استان یک قربانی گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها