حماسه‌های مادران شهدا در تاریخ  ماندگار است

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت که مادران شهدا حماسه‌های جاویدی ساختند که تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد.

سلیمان رستمیان روز سه شنبه در دیدار با خانواده شهیدان فهمیده ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت حاجیه خانم فاطمه کریمی مادر گرامی این شهدا، افزود: این حماسه ها همچون حماسه حسینی و رسالت زینبی ماندگار خواهد بود.

وی اظهار داشت: صاحبان اصلی انقلاب ایثارگران و خانواده شهدا هستند زیرا بدون ایثار و شهادت این عزیزان انقلاب پیروز نمی‌شد.
 مادران شهدا همواره نشان داده‌اند که از تقدیم فرزندان خود برای دفاع از ارزش‌های اسلامی پشیمان نشده‌اند و این امر اوج ایمان و بصیرت آنان را نشان می‌دهد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تأکید کرد: امروز مادران شهدا  به ویژه حاجیه خانم کریم، شیر زنان ایران اسلامی در پیشگاه بانوی ۲عالم روسفید و سربلند خواهند بود.
مادر شهیدان فهمیده حدود یک ماه ‍پیش پس از یک سکته مغزی در بیمارستان خاتم الانبیای (ص) تهران بستری شد و سرانجام شب گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

پیکر پاک این مادر بزرگوار فردا،‌چهارشنبه بر روی دستان مردم شهیدپرور کرج از مقابل آستان مقدس امامزاده حسن (ع)‌کرج تا مصلای نماز جمعه این شهرستان تشییع و سپس در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده می شود.

شهید محمد حسین فهمیده در روز هشتم آبان ماه سال ۱۳۵۹ با بستن نارنجک به کمر و رفتن به زیرتانک دشمن به شهادت رسید و شهید داوود فهمیده نیز در سال ۱۳۶۲ در منطقه حاج عمران شربت شهادت نوشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =