نام‌نویسی در پویش «زندگی، دست یاریگر توست» آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از آغاز ثبت‌نام در پویش دانشجویی «زندگی،دست یاریگر توست» از امروز خبر داد و گفت: این سامانه برای مقابله با کرونا راه‌اندازی شده است.

محمدهادی عسکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره زمان شروع ثبت نام دانشجویان در پویش دانشجویی «زندگی، دست یاریگر توست» اظهار داشت: فرایند ثبت نام در فراخوان این پویش از امروز سه شنبه آغاز شد و دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه  http://itmfd.behdasht.gov.ir/page/corona برای همکاری با ستادهای استانی مدیریت و مقابله با کرونا اعلام آمادگی کنند.

وی توضیح داد: اگر دانشجویی در استان تهران تحصیل می کند اما دانشجوی شهرستان است با ثبت نام در این سامانه و اعلام آمادگی برای فعالیت در حوزه های دارای تخصص، شرایط همکاری با ستاد کرونا را پیدا می کند.

عسکری درباره نحوه معرفی دانشجویان به ستادهای استانی مقابله با کرونا، تاکید کرد: این پویش با همکاری معاونت های فرهنگی ۲ وزارتخانه علوم و بهداشت فعال شده است و بعد از دریافت اطلاعات دانشجویان، طی نامه ای رسمی به ستاد مقابله با کرونای استان مورد نظر معرفی می شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در صورتی که ستاد بحران استان به همکاری تیمی این دانشجویان نیاز داشت، به آنها مراجعه می شود.

عسکری با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی پویش دانشجویی مقابله با بیماری کرونا که روز گذشته در وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: این نشست روز گذشته با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد و از تمام کنشگران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها اعم از مجموعه‌های دانشجویی نظیر کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های اسلامی، نشریات دانشجویی،  شوراهای صنفی، معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی، استادان مشاور فرهنگی و کارشناسان فرهنگی دعوت کردند با پیوستن به این پویش در ریشه کنی این بیماری مؤثر باشند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که شیوع بیماری کرونا در شرایط کنونی موجب بروز یکی از بزرگترین چالش ها و مخاطرات اجتماعی در بیش از ۴۰ کشور دنیا شده است، غلبه بر این بیماری علاوه بر بهره گیری از ظرفیت های درمانی، نیازمند تقویت زیر ساخت های اجتماعی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش